Про мене. Самоосвіта

понеділок, 27 січня 2020 р.

ЦЕ ВАЖЛИВО!
Відповідно до ускладнення умов епідеміологічного оточення в нашому місті і високого показника захворюваності серед школярів оголошено призупинення навчального процесу на період 
 27.01-31.01.2020 року.
Навчальні заняття проводяться дистанційно.
Слідкуйте за інформацією про домашні  завдання

В Україні щорічно 
27 січня 
на державному рівні відзначається 
Міжнародний день пам’яті жертв 
Голокосту.
В роки Другої світової війни територія України стала одним із осередків численних переслідувань за расовою, етнічною, національною приналежністю та масових страт єврейського населення. За статистикою, серед 6 мільйонів загиблих євреїв від нацистської політики терору понад 1,5 мільйони були громадянами України.
На міжнародному рівні офіційне вшанування загиблих внаслідок Голокосту 1933 – 1945 років розпочалося у 2005 році - після ухвалення резолюції Генеральної Асамблеї ООН. Співавторами документу стали майже 100 держав.

четвер, 23 січня 2020 р.


23 січня до нас завітали викладачі та студенти Смілянського технікума  харчової промисловості, які провели профорієнтаційну роботу для випускників. 


ГОТУЄМОСЯ 
ДО ДПА, ЗНО - 2020
Для  батьків випускників 11-х класів було проведено інформаційну, роз'яснювальну годину, на яку було запрошено працівників відділу поліції, які пояснили і нагадали батькам про відповідальність за збереження життя, здоров'я неповнолітніх.



заступник директора із НВР  О. В. Нечитайло детально пояснила батькам процедуру проходження реєстрації на складання ДПА, ЗНО. Батьки мали можливість знайти відповіді на всі питання, які до цього часу були для них незрозумілі.




                                 
КРУТИ:  БІЙ ЗА МАЙБУТНЄ
29. 01. 1918 рік

Сто два роки тому, 29 січня 1918 року, відбувся бій під Крутами. Тоді близько 400 курсантів і студентів стримали наступ на Київ майже чотиритисячної армії більшовиків.
Бій під Крутами відбувся на залізничній станції «Крути» в сучасній Чернігівській області, за 130 кілометрів від Києва. Тривав він понад п'ять годин.
Загін із курсантів, студентів та гімназистів зійшовся у нерівному бою з багатотисячною армією Михайла Муравйова. 27 юнаків потрапили після бою в полон до більшовиків та були страчені.
Затримка просування армії Муравйова дала можливість укласти Берестейський мирний договір, що означав міжнародне визнання української незалежності.
Щороку 29 січня в Україні відзначають День вшанування пам’яті Героїв Крут. Відповідний указ президента був підписаний 15 січня 2007 року.

22 січня День Соборності України

 22 січня 
День Соборності України

Свято має вже більш ніж сторічну історію. 
Чому Україна святкує День соборності саме 22 січня ?
  Вперше День соборності України відсвяткували у 1939 році в Хусті. Тоді це місто було столицею Карпатської України - чехословацької автономії. А офіційно святкувати День соборності в Україні почали лише у 1999 році після указу президента Леоніда Кучми. Щорічно в цей день відзначають важливу історичну подію, що відбулася в 1919 році - проголошення Акту злуки Української народної республіки і Західноукраїнської народної республіки. Також цього дня згадують підписання Четвертого Універсалу Центральної Ради. Це сталося роком раніше - 22 січня 1918 року. Цим документом проголошувалася повна незалежність УНР.
Акт злуки було проголошено на Софійській площі Києва. Після цього відбувся молебень та військовий парад. Святкування Дня соборності України тимчасово припинялося через указ колишнього президента Віктора Януковича. У 2011 році своїм указом він постановив відзначати 22 січня День соборності та Свободи. У 2014 році повноцінне святкування Дня соборності повернув тодішній президент Петро Порошенко.




четвер, 9 січня 2020 р.

10 січня 

День визволення міста від нациських 

загарбників


У повсякденних турботах та справах ми іноді не помічаємо, як швидко спливає час. Але є події, які назавжди залишаються у нашій пам’яті.
76 років минуло від того далекого зимового дня, коли перед очима бійців радянської армії з’явилися перші околиці нашого рідного міста. Військами 4-ої гвардійської армії генерала О.І.Рижова та 5-ої гвардійської танкової армії під командуванням генерала — полковника П.О. Ротмістрова було звільнено від загарбників місто Кам’янка.
 У кривавих боях за визволення, загинуло більше тисячі бійців з різних куточків нашої країни. За мужність та відвагу виявлену в боях, визволителів відзначено державними нагородами, на жаль, багатьох із них – посмертно.
Пам`ять про бійців, які вибороли свободу для рідної землі, продовжує жити у назвах вулиць, погруддях величних пам’ятників та меморіалів, на сторінках книжок та в розповідях малочисленних вже учасників зловісного протистояння. 
Наше покоління – це покоління спадкоємців Перемоги. Наш святий обов’язок – допомагати людям, які пройшли крізь пекло війни, ветеранам та пенсіонерам, які живуть поруч з нами, добрими справами віддавати данину тим, хто подарував нам вільне життя. Наші героїчні діди та прадіди вказали нам приклад, як треба захищати Батьківщину, її свободу, незалежність.
10 січня 1944 року 
довгождана воля прийшла на нашу рідну кам’янську землю.
ВАСИЛЕВІ СИМОНЕНКУ 
БУЛО Б 85 РОКІВ....


Сьогодні, 8 січня, виповнилося б 85 років відомому українському поету Василю Симоненку – одному з найяскравіших представників покоління «шістдесятників», який увійшов в історію вітчизняної літератури як визначальна постать боротьби за державний і культурний суверенітет України другої половини ХХ ст.
Народився він 1935-го в селі Біївці Лубенського району Полтавщини. Дитиною пережив лихоліття Другої світової, повоєнний голод і холод. Навчався на факультеті журналістики Київського університету імені Т. Шевченка. Під час навчання працював секретарем в університетській багатотиражці, був учасником літстудії. Тоді ж почав писати вірші. Після закінчення вишу – співробітник газет «Молодь Черкащини», «Черкаська правда», «Робітнича газета».
За свою небайдужість і активну громадянську позицію всюди зазнавав цькувань з боку владних партійних структур.
У 1962 році Василь Симоненко разом із друзями віднайшов місця масових поховань жертв сталінських розстрілів на Лук’янівському й Васильківському цвинтарях, а також у Биківні, за що його жорстоко побили КДБісти. Відтоді він заслаб: його мучили постійні болі, а пізніше діагностували рак нирок. Помер Василь Андрійович 13 грудня 1963-го у Черкасах, де його і поховано. Поет прожив лише 28 років! З великими труднощами однодумцям вдалося надрукувати його твори: 1964 р. — «Земне тяжіння», 1965 р. — збірку новел «Вино з троянд», 1966 р. — «Поезії», 1981 р. — «Лебеді материнств

З Новим 2020 роком!


 ШАНОВНІ БАТЬКИ, ВЧИТЕЛІ, ПРАЦІВНИКИ НАШОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ,  ДОРОГІ ОДНОКЛАСНИКИ, ДРУЗІ, ЗНАЙОМІ!
ПРИЙМІТЬ ЩИРІ ВІТАННЯ З НОВИМ РОКОМ ТА РІЗДВОМ ХРИСТОВИМ!