Про мене. Самоосвіта

неділя, 30 листопада 2014 р.

День боротьби зі СНІДом

28 листопада,  у п'ятницю, на виховній годині ми провели бесіду "СНІД - чума ХХІ століття".
В ході бесіди ознайомилися із основними ознаками цієї біди, шляхами,  якими передається СНІД. За допомогою ілюстративних матеріалів змогли запам'ятати основні шляхи попередження від цього лиха.


1 грудня ДЕНЬ БОРОТЬБИ ЗІ СНІДОМ


1 грудня 

Всесвітній день боротьби 

зі СНІДом. 


Всесвітній день боротьби зі СНІДом став одним з найбільш визнаних міжнародних днів здоров’я і важливою можливістю для підвищення рівня обізнаності про це захворювання та його профілактику. Він був заснований в 1987 році Всесвітньою організацією охорони здоров’я, і ​​вперше цей день відзначався 1 грудня 1988 року. У 1996 році почала діяти Об’єднана програма ООН з ВІЛ/СНІДу (UNAIDS).
   ”Всесвітній день боротьби зі СНІДом – це можливість дізнатися факти про ВІЛ-інфекції та втілити знання в практику. Якщо люди розуміють, як передається ВІЛ-інфекція, як їй можна запобігти і усвідомлюють сьогоднішню реальність життя з ВІЛ – вони можуть за допомогою цих знань піклуватися про власне здоров’я і здоров’я інших і допомогти тим, хто живе з ВІЛ “, – повідомляють в українському представництві UNAIDS.
    Україна продовжує займати одне з провідних місць за темпами зростання епідемії ВІЛ/СНІД.Проблеми ВІЛ/СНІДу є не тільки медичними, а головним чином соціальними і духовними.
 Символом боротьби зі СНІДом є червона стрічечка, жодна акція в цій області не обходиться зараз без неї. Ця стрічечка як символ розуміння СНІДу була задумана навесні 1991 року. Її ідея належить художникові Франку Муру

Червона стрічка (перевернуте “V”) стане символом нашого співчуття, підтримки і надії на майбутнє без СНІДУ. Найбільша надія, пов’язана з цим проектом, – це те, що до 1 грудня, Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, ці стрічки носитимуть у всьому світі”.

четвер, 27 листопада 2014 р.

конкурс "КОЛОСОК"

Уже не один рік  учні нашого беруть активну участь у Міжнародному природничому конкурсі "КОЛОСОК". 
24 листопада семеро дітей, які найбільше цікавляться секретами у природничих науках змагалися у черговому конкурсі. Ми вітаємо їх, бажаємо якнайкращих  високих результатів, нових перемог.



27 листопада у нашому класі свято - прекрасна чарівна наша однокласниця Даринка Лозова відзначає День народження. Ми привітали іменинницю.
Вітання з днем народження
Нехай міцніють твої крила
Та доля хай буде щаслива!
Хай негаразди тебе обминають,
А друзі і рідні поважають.
Будь здоровою, щасливою
І до навчання кмітливою.







неділя, 23 листопада 2014 р.

22 листопада День національної гідності

22 листопада 

указом Президента України 

було запроваджено національне свято 

День національної гідності. 

Цього дня рік тому почалися масові виступи на майдані у Києві. Саме в цей день українці сміливо розпочали виступи проти  державної влади. 

Вічна слава героям, 

які поклали свої голови 

за життя майбутніх поколінь. 

ДЕРЕВ"ЯНКО




КУЗЬМА МИКОЛАЙОВИЧ
ДЕРЕВЯНКО
(14 листопада 1904 - 3 січня 1955 )

воєначальник, генерал-лейтенант. 

Герой України
(звання присвоєно посмертно указом від 7 травня 2007 року).

 Видатний воєначальник та дипломат Кузьма Миколайович Дерев’янко народився 14 листопада 1904 року в селі Косенівка Уманського повіту Київської губернії (нині Уманський район Черкаської області). Його батька односельчани глибоко поважали: він добував хліб насущний тяжкішою працею каменотеса
Саме ця людина від імені радянського Верховного Головнокомандування під актом капітуляції Японії поставив крапку в історії Другої світової війни.
Вибір, який випав на нашого співвітчизника, був не випадковим. Враховувалися його військові заслуги, досвід, особисті якості, висока ерудиція, знання англійської та японської мов. Не останню роль відіграло й те, що Кузьма Миколайович був українцем представником великої нації, яка зробила неоціненний внесок у розгром ворогів.
. В Україні, як і в Росії, імя Кузьми Миколайовича Деревянка до останнього часу було забуте. І лише у травні 2007 року на звернення групи вчених та громадських діячів, державних, наукових, громадських інституцій за мужність і самовідданість у роки Другої світової війни, визначні дипломатичні заслуги в повоєнному врегулюванні міждержавних відносин Президент України присвоїв К. М. Дерев’янку звання Героя України (посмертно).
Проте інші заходи, що передбачалося здійснити для вшанування пам’яті Героя, поки ще нереалізовані, а саме: не названі його іменем вулиці в Києві та в Черкасах, не присвоєне його ім’я одному з військових учбових закладів, не випущені пам’ятні монета та поштова марка [4,8].
Тож повернути із забуття імя цього уславленого генерала, який розчерком свого пера поставив останню крапку в історії Другої Світової війни, наш загальний обов’язок. В ім’я Миру та справедливості.

ПЕРЕМОГА в МАТЕМАТИЦІ

  Діхтяренко Неля  
представляла наш клас  у 
І етапі Всеукраїнської олімпіади з математики. 
Учениця отримала перемогу і була направлена для участі у районному етапі. 
9 листопада відбувся ІІ етап Всеукраїнської олімпіади із математики
Ми пишаємося нашою однокласницею, бо у інтелектуальній боротьбі  
Неля Діхтяренко виборола ІІ місце.
ВІТАЄМО ЩИРО !!!


31 жовтня учні нашого класу приєдналися до відзачення Хеловіна. За допомогою костюмованих дійств, атрибутів намагалися відтворити атмосферу відзначення  особливого дня.

Історія свята Хеловін почалася багато століть тому на землях сучасної Великобританії і Північної Франції. Цю територію населяли кельтські язичницькі племена. Вони ділили рік на дві частини - зимову і літню. Протягом всієї зими бог Сонця знаходився в полоні у Соуіна (Самана), володаря мертвих і князя тьми. 1 листопада кельти влаштовували фестиваль Соуіна.

За давнім повір'ям, в цю ніч відкривалися двері в потойбічний світ, і мешканці пекла проникали на землю. Вночі запалювалися багаття і приносилися жертви злим духам, щоб умилостивити їх. На початку нашої ери кельтську територію завоювали римляни, принісши з собою свої традиції. В кінці жовтня за бенкетним столом древні римляни відзначали свято - Фералія, присвячений пам'яті покійних.


Голодомор

22 листопада 

вшановується пам'ять людей, 

які загинули від голодомору 

у 1932-1933 роках

Голодомор – масовий штучно організований голод, влаштований комуністичним режимом шляхом насильного вилучення продовольчих запасів в селян, яке поєднувалось із широкими репресіями проти різних верств населення. Голодом було вбито мільйони людських життів. Страшні обставини злочину унеможливлюють встановлення точної кількості смертей невинних людей та вичерпного поіменного списку жертв. За підрахунками, проведеними Інститутом демографії та соціальних досліджень НАН України, в Україні внаслідок Голодомору 1932 – 1933 років загинуло 3 млн. 941 тис. осіб. Непрямі втрати (дефіцит народжень) внаслідок Голодомору в Україні в 1932–1934 роках досягають 1 млн. 122 тис. осіб.