Про мене. Самоосвіта

неділя, 19 травня 2019 р.

18 травня 
МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ  ЄВРОПИ
День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах.
Рішення щодо відзначення 9 травня Дня Європи в Європейському Союзі було прийнято у 1985 році на Саміті Ради ЄС у Мілані. До 1997 року це свято мало переважно культурно-мистецьку спрямованість та носило обмежений характер.
У 1997-1998 роках до святкування Дня Європи залучилися держави-кандидати на вступ до ЄС.
Основна ідея – кожний мешканець континенту, незалежно від своєї національної належності і громадянства, має відчути себе вільним у "Європейському домі".
Україна – єдина держава не член ЄС, в якій на державному рівні відзначається День Європи (цей день святкують також у країнах-кандидатах – Македонії і Туреччині).
Відзначення Дня Європи в Україні - це важливий крок у зміцненні самоідентифікації України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи.
Головною метою відзначення в Україні Дня Європи є:
- формування позитивної громадської думки щодо євроінтеграційного курсу України;
- ознайомлення якомога ширшого кола громадськості з європейськими цінностями та традиціями;
- популяризація загального європейського культурного надбання серед громадськості, зокрема, молоді;
- залучення населення регіонів України до діяльності, пов’язаної з інтеграцією країни до ЄС.
Учні 10-х класів разом із учителем географії  Махно Інною В'ячеславівною провели виховний захід  "Нова Україна – в новій Європі"  і  підготували відеоролік  

16 травня команди учнівської молоді Кам'янської ОТГ змагалися у патріотичній  грі "ДЖУРА" нашу школу вже вкотре представляв рій "Дикі бджоли". В складі команди активно вистув і наш однокласник Сергій Бабенко, який розкрив свої потаємні таланти творчості, про які ми до цього часу не знали.


В ході боротьби команда отримала ПЕРЕМОГУ!!!ВІТАЄМО ВСІХ УЧАСНИКІВ!!!





16 травня 

ДЕНЬ ВИШИВАНКИ

Вишиванка - яскравий приклад відображення культури  і національних традицій нашого народу.

Історія вишиванки своїми витоками сягає в незапам’ятні часи. Ще за свідченням знаменитого давньогрецького історика, географа і мандрівника Геродота, елементами вишиванки був прикрашений одяг скіфів, які проживали в наших землях в період VIII ст. до н. е. - IV ст. н. е. Знаменитий арабський мандрівник X ст. у своїх розповідях також згадує про русів, які носили вишитий одяг.
У ході сучасних досліджень, наприклад, на Черкащині були знайдені срібні бляшки з фігурками чоловіків, датування знахідок VI ст., дослідження яких показали ідентичність елементів одягу і орнаменту вишивки українського народного костюма XVIII-XIX століть.
День вишиванки - поки ще не офіційне і відносно нове народне свято, покликане к сприянню єдності і культурного відродження всього багатонаціонального українського народу. Воно відзначається в третій четвер травня.Наш клас активно долучився до участі у загальношкільному флешмобі.
Ми взяли участь у загальноміському флешмобі         "ВИШИВАНКА ТАНЦЮЄ".



середа, 15 травня 2019 р.

15 травня 

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ СІМ'Ї


Щиро вітаю Вас з міжнародним Днем сім'ї. Сім’я - це цеглинка з якої складається добробут та спокій у нашій державі. В сім´ї дитина отримує перші уроки любові до батька-матері, до своєї Батьківщини. В сім´ї вона набирається сил і натхнення, які допомагають їй впродовж всього життя долати життєві труднощі, досягати вершин і отримувати перемоги
Нехай це свято стане для кожного з нас продовженням великого сімейного щастя і вагомих досягнень для кожної сім´ї. Бажати Вам та всім Вашим рідним міцного здоров’я, щастя непохитної твердості родинних стосунків під мирним небом.





Кам'янка - місто сили, духовності,
квітник Черкаської області.

 Олександр Бондаренко - поет, актор, режисер, захисник Вітчизни. 


Зустріч з ним відбулася в історичному музеї нашого міста. Учні нашого класу активно взяли участь у бесіді. Олександр Бондаренко презентував свою нову роботу "Мати гидкого каченяти", прем'єра якої незабаром відбудеться в Черкасах. Він наголосив, що реалізація проекту стала можлива за підтримки депутата обласної ради С.П. Воронова






четвер, 9 травня 2019 р.


12 травня 
ДЕНЬ МАТЕРІ


Мама — найдорожча людина для багатьох з нас. Вона дала життя, оточила турботою і ласкою, виховала. Коли ти востаннє дякувала мамі і говорила, як сильно любиш її? 
День матері — міжнародне свято, яке допоможе тобі це зробити. Найтепліші слова, красиві листівки, букет квітів або подарунок — вибирай, як висловити матусі слова любові і підтримки. 
Історія свята День матері 
Вважається, що це свято — одне з найдавніших в історії людства, і походить від давньогрецького культу матері. Містерії, присвячені культу відповідних богинь, проходили навесні у багатьох країнах. 
Тоді греки, звичайно, вітали не своїх матерів, а скоріше поклонялися материнському божеству. Але з плином часу і трансформацією людського світогляду свято ставало все більш «земним». Починаючи з 17 століття щорічно англійці влаштовували святкування на честь матері кожну четверту неділю Великого посту. Однак вважається, що ідея узаконити свято належить двом американкам: Джулії Уорд, яка опублікувала в 1872 році прокламацію Дня матері, а також Ганні Джарвіс, яка в 1907 році написала лист політикам з проханням вивести святкування на державний рівень. 
Вже у 1914-му році День матері був визнаний в США офіційним святом. Слідом за Америкою другу неділю травня оголосили святом ще 85 країн по всьому світу. Крім того, багато країн також відзначають День матері, але в інші дати. Наприклад, в Єгипті — 21 березня, в Греції — 9 травня, а в Польщі — 26 травня.

середа, 8 травня 2019 р.

9 травня - День Перемоги

9 травня 
День Перемоги
Стоять обеліски на славу багаті,
Вклонімося низько безсмертним солдатам.
Вони воювали у грізну годину,
В боях захищали свою Батьківщину.
Минають роки, відлітають у вічність.Картинки по запросу день перемоги 2019 
Але є один день, який ніколи не буде стертий із пам’яті  поколінь нашого народу. Це 9 травня 1945 року!
Хто  з ветеранів не пам’ятає цю дату, коли було проголошено  перемогу всього людства над злом війни.
Сьогодні ми відзначаємо 74-у річницю відтоді, коли над нашою країною та усією Європою знову зійшло сонце миру.
 Мир – це життя,  мир-це радість,  мир – це щастя.
Скільки б не пройшло часу  з тих грозових днів, ніколи не забуваймо про людей, які були на війні з першого дня до святкового переможного салюту,  ніколи не забуваймо тих, хто не повернувся з полю бою.
Ми, сьогоднішня молодь, низько вклоняємось Вам, юнакам і дівчатам, яким у дні перемоги 1945 року було 18-20 років.
Наш обов’язок  - пам’ятати  про важкі випробування, які довелося пережити українському народові в роки війни, про людей, які жили в той складний час, про те, що все менше залишається живих свідків цієї страшної трагедії.
Пробачте нам! Пробачте, ветерани
Що в  сьогоденні,  в шані гідно не були…
Що в ваших душах множилися рани
Ви врятували нас, а ми вас – не змогли
Сьогоднішні події на Сході України хвилюють  кожного свідомого українця, там проходить операція об’єднаних сил, неоголошена війна. Най обов’язок постійно надавати допомогу  воїнам, які захищають нас і нашу Україну , словом підтримки, невеликим сувеніром, продуктами харчування, дитячою молитвою за захисника.
Всі ми повинні зберегти цей чудовий світ для майбутніх поколінь і пам’ятати, якою ціною завойований цей мир,  це потрібно  не мертвим, це потрібно живим!
За мир - щоб сміятись,
За мир – щоб трудитись,
За мир – щоб троянди цвіли.
Щоб хліба буяли і діти росли!
День Перемоги – то найкраще свято
І на Землі хай в мирі всі живуть.
Учні нашої школи, серед них і наш Сергій Бабенко,  несли почесну варту біля Обеліска Слави під час факельного походу молоді та святкування Дня Перемоги
8 травня 
День примирення і свободи

«Хай буде мир, хай більше не горить

 у пеклі війни твоє життя, людино!»

Відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня Перемоги включає в себе:

– переосмислення подій Другої світової війни, руйнування радянських історичних міфів, чесний діалог навколо складних сторінок минулого;
– рівне вшанування пам’яті кожного, хто боровся з нацизмом, підкреслення солідарності та бойового братерства усіх Об’єднаних Націй;
– перенесення акценту з історії військових дій на історії конкретних людей, а відтак відмову від святкування на користь вшанування;
– символ відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги – червоний мак.
Картинки по запросу урок мужності до дня перемоги

26 квітня 
День аварії на ЧАЕС
Чорно́бильська катастро́фа —техногенна екологічно-гуманітарна катастрофа, спричинена двома тепловими вибухами і подальшим руйнуванням четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції, розташованої на території України, в ніч на 26 квітня 1986 року.
Руйнування мало вибуховий характер, реактор було повністю зруйновано і в довкілля було викинуто велику кількість радіоактивних  речовин. 
Катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за

економічним збитком.
У нашому класі відбувся  тематичний виховний захід  
На знак вшанування загиблих від наслідків на ЧАЕС ми поклали квіти до пам'ятника героям ЧАЕС.
7 травня
 у нашій школі було проведено 
День цивільного захисту
Відповідно до запланованих заходів наш клас взяв активну участь у загальношкільних і класних заходах.
Було проведено виховний захід у класі:
"Тероризм - глобальна проблема людства", в ході якого  було обговорено основні питання:
1. Поняття "тероризм"
2. Основні види, методи здійснення терористичних дій;
3. Наймасштабніші найжахливіші терористичні акти у світі, в Україні.
4. Практичні дії у разі виникнення терористичних дій.5. Тестування.









СИГНАЛ "УВАГА! ВСІМ!" 
рятування населення у надзвичайних ситуаціях.




 Бабенко Сергій, Дяченко Євген взяли участь у показовій естафеті по рятуванню потерпілого у надзвичайній ситуації


 і були нагороджені грамотами та медалями.