наш клас відвідав презентацію українського історичного фільму "Чорний козак".
Фільм представляв його автор - режисер Владислав Чабанюк, Кінострічка створена за сценарієм казки Сашка Лірника "Про вдову Ганну Шулячку, Чорного козака і страшне закляття".
- Зйомки фільму "Чорний козак" проходли в Києві, Умані, Кам'янець-Подільському.
- Виробництво фільму тривало 10 років: з 2008 по 2018 рік.
- Саундтрек до фільму записав український гурт "Даха Браха".
29 січня – День пам’яті героїв Крут
«Герої Крут – для нащадків взірець»
29 січня – День пам’яті героїв Крут, у 1918 році відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за незалежність. Минають роки, та пам’ять про 300 юнаків, які полягли під Крутами, не згасне повік. З метою вшанування пам’яті подвигу українських юнаків, які героїчно боронили нашу країну в бою під Крутами, у нашому класі було проведено годину історичної пам’яті
«Герої Крут – для нащадків взірець»
Бібліотекар Тетяна Валентинівна Онойко
ознайомила учнів із трагічними сторінками історії становлення незалежної Української держави буремного 1918 р. Юні читачі звертались до поетичних рядків, вшанували загиблих Героїв хвилиною мовчання і насамкінець ознайомились з книгами цієї тематики, які чекають на своїх читачів у фонді нашої бібліотеки.
понеділок, 28 січня 2019 р.
28 січня
199 років із часу
відкриття Антарктиди
Слово «Антарктика» означає «навпроти ведмедя».
Стародавні греки назвали крижаний північ «Арктікос» на честь сузір’я Великої Ведмедиці, розташованого на Північному полюсі, але тут не живуть білі ведмеді - для них тут дуже холодно. Антарктида з грецької перекладається як «протилежність Арктиці».
28 січня 1820 року учасники першої російської антарктичної експедиції (1819-1821) на човнах "Восток" і "Мирный" під командуванням Ф. Ф. Беллінсгаузена и М. П. Лазарєва офіційно відкрили цю загадкову Антарктиду - шостий і останній відкритий материк, але аж до цього дня територія Антарктиди не належить жодній країні світу, а її площа становить 13 мільйонів 661 тисяч кілометрів (континентально близько 52 млн км). Взимку материк Антарктиди значно додає в розмірах.
Цікаво, що Антарктида - єдиний континент без своєї зони часу. Це не тільки найхолодніше місце Землі, але і саме сухе. Середня кількість опадів в Антарктиці становить лише 10 сантиметрів, незважаючи на це, Антарктика містить до 70% від запасів всієї прісної води на планеті.
Клімат і поверхня цієї місцевості так нагадують умови на Марсі, що NASA проводили тут випробування космічної програми «Вікінг». Тут же знаходяться точки самого сильного і тривалого вітру, найпотужнішої сонячної радіації. Найнижча в світі температура, яка булв зафіксована в Антарктиді офіційно - 91,2 нижче нуля за Цельсієм. Влітку - мінус 30-50 градусів.
Тут росте лише два види рослин, причому квіткових - Антарктичний Луговик і Колобантускіто. Вони ростуть в найтепліших зонах материка, в районах двох діючих вулканів. Крім пінгвінів, в Антарктиді немає інших наземних диких тварин. Континент є міжнародною заповідною зоною.
Зараз в Антарктиді позмінно проживає не більше 4 тисяч чоловік.
27 січня
Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.
Україна та увесь світ вшановує жертв Голокосту.
Термін “голокост” використовується для позначення переслідування і знищення (геноциду) євреїв нацистською Німеччиною і колабораціоністами упродовж 1933-1945 років. Проте цей термін має також ширше значення: гоніння та знищення людей за ознакою їхньої расової, етнічної, національної приналежності, сексуальної орієнтації тощо.
Саме цю дату обрали тому, що у цей день 1945 року війська 1-го Українського фронту увійшли до гітлерівського концтабору смерті Аушвіц-Біркенау, який був розташований недалеко від міста Освенцим у Польщі, і звільнили усіх в’язнів, котрі там перебували.
На державному рівні Україна вшановує жертв трагедії з 2012 року. Пам'ятну дату закріпили у календарі 27 січня згідно з Резолюцією № 60/7, яку прийняла Генеральна асамблея ООН 1 листопада 2005 року. У документі сказано, що “Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…”.
Голокост – це жахливий злочин нацистів, який став однією з наймасштабніших катастроф в історії людства.
“З сумом у серці згадуємо мільйони загублених тоталітарним нацистським режимом життів. Ці болісні роздуми – застереження для нас і для майбутніх поколінь, до чого може призвести політика нетерпимості та ненависті.
Пам’ятаємо і ніколи не допустимо повторення помилок минулого”
середа, 23 січня 2019 р.
22 січня
ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ
У день 100-ліття з часу проголошення Акту Злуки між галицькими землями на Наддніпрянщиною – 22 січня 2019 р. – представники Кам’янського державного історико-культурного заповідника організували масові урочисті дійства. Наш клас став учасником літературно-музичної композиції “Головний Отаман України”, захід присвячений видатному державному діячеві часів революційних подій першої чверті ХХ ст. – Симону Петлюрі. Музичне оформлення завдяки камерному ансамблю заповідника.
Ведучі композиції – О.Мушта та В.Губенко. Після композиції школярі разом з вчителями та міськими жителями взяли участь у святковому марші на честь 100-річчя Соборності України. По вул. Декабристів та вул.Героїв Майдану пройшла
урочиста колона, яку очолювали два прапороносці. Все це відбувалось під музичний супровід духового оркестру.
Опісля, на мосту через річку Тясмин учні ЗОШ № 1 та ЗОШ № 2 провели тематичну раптівку “Ланцюг єднання”.
Розбившись на дві групи (ЗУНР і УНР) діти зачитали Ухвалу Народних Зборів ЗУНР та Універсал Директорії УНР про об’єднання українських земель. Після цього всі присутні – школярі та дорослі – взялись за руки, символічно відтворивши єдність України.
Святкові урочистості звершились спільним виконанням національного славня.
Ще далекого 5 грудня в Україні відзначався День волонтера. Цього дня всі згадують і розповідають про діяльність тих людей, які разом із добровольцями в перші місяці нападу на Україну російських військ стали на захист суверенітету рідної землі. В цей день минулого року планувалось провести цільовий захід. Однак, "винуватці свята" займались благим ділом - організовували чергову поїздку на гарячі точки Донбасу. Тому захід перенесли без точного терміну дати. І ось нарешті, 18 січня, напередодні Водохреща це сталось. За попередньою домовленістю зустріч з волонтерами відбулась в Кам'янській ЗОШ № 2. Модератор заходу - завідувач музеєм О.С.Пушкіна і П.І.Чайковського Мушта О.А. Приїжджі гості - представники Черкаської громадської волонтерської ініціативи "Наш батальйон": Василенко Олександр Анатолійович, Романова Зоя Володимирівна та Горобець Ганна Григорівна. Поважні гості розповіли про свою волонтерську діяльність. Зокрема, О.А.Василенко детально висвітлив школярам процес виготовлення сухпаїв - "сухого борщу", "сухого супу та ін. Зараз вироблення цих напівфабрикатів (заливається окропом) поставлене на конвеєр (у Каневі), днак у перші роки війни з Росією дана продукція була дуже потрібною для солдатів, для чого у Черкасах волонтери обладнали міні цех. Активно брали участь у виготовленні цих продуктів люди різного віку, в тому числі й нині 81-річна Г.Г.Горобець. Вона була і є зараз однією з найповажніших серед волонтерів
З.В.Романова з жінками-однодумцями продовжує займатися виготовленням маскувальних сіток та "кікімор" для військових. Оскільки, тут важлива майстерність та точність, така продукція якісна у ручному виконанні. Тому, фабрично не налагоджена, ця праця й далі потребує зусиль волонтерів. Учні з цікавістю слухали розповідь волонтерів, їх подвижницьку діяльність, задавали різні питання. По завершенні зустрічі діти вручили волонтерам зібрану дітлахами допомогу для наших воїнів - домашні смаколики, консервацію, чай, каву, цукор. Все це буде передано гостями іншій черкаській волонтерській організації - "Легіон Свободи". Вже невдовзі буде проводитись чергова поїздка на Донбас, куди і передадуть зібрану учнями допомогу. В добру путь!
четвер, 10 січня 2019 р.
10 січня
75-річниця звільнення міста Кам'янка
від фашистських загарбників
Щорічно 10 січня ми відзначається — День визволення міста від фашистських загарбників, цього року ми відзначаємо вже 75-тю річницю. В цей день 1944 року був звільнений Кам’янський район та саме місто Кам’янка, тому хочеться згадати тих, хто доклав зусиль аби ми жили вільно, звільняв нашу землю від ворога. Велика шана і подяка всім тим, хто докладав зусиль, хто воював в лавах радянської армії, хто був партизаном в навколишніх лісах і ціною власного життя наближали той день, коли наше місто знову стане вільним. Звісно, що після звільнення міста війна не закінчилася, і кам’янчани, які воювали на всіх фронтах не відразу повернулися додому, але думка про те, що місто вільне надавала сили духу нашим бійцям і вони боролися із ворогом сильніше, щоб здобути ту тяжку перемогу та швидше потрапити додому. Пам’ять про загиблих житиме вічно в серцях кам’янчан.
7 січня 2019 року
Черкащина святкує 65-річчя з дня створення.
Шевченків край - край квітів, творчості, любові, ніжності, Божої благодаті.
За ініціативи жителя краю, волонтера Григорія Бабака та Черкаського обласного краєзнавчого музею в Черкасах розпочинається новий проект – створення карти-вишивки Черкаської області з характерними для кожного району вишиваними узорами. Також ця карта буде присвячена 100 річчю Черкаського обласного краєзнавчого музею.
Символічно, що робота над проектом стартувала ще на День етнографа, який святкується 17 липня.
Долучитися до заходу запрошували усіх бажаючих жителів та гостей Черкащини: професіоналів і аматорів, дорослих і дітей, навіть тих, хто не дуже вправно володіє голкою. Головне – добрі наміри та гарний настрій. З собою, за бажання, можна було взяти голку для вишивання та акрилові нитки різних кольорів.
7 січня 2019 року вишита карта Черкаської області представлена у музеї на виставці, а потім передана до фондів ЧОКМ.
вівторок, 8 січня 2019 р.
7 січня - Різдво Христове
Різдво Христове — велике християнське свято, день Народження Ісуса Христа, Спасителя світу. Свято Різдва Христового вважається другим після Пасхи (Великодня) великим святом
Цікаво про історію Різдва
Ялинку ще називають «різдвяним деревом». Припускають, що перші різдвяні ялинки з’явилися в Німеччині. Є дві версії, чому саме ялинка стала символом Різдва.
По-перше, вона вічнозелена — символізує вічне життя.
По-друге, є неправдоподібна, звичайно, але дуже красива легенда про Боніфація. Не того, який з мультика, а ченця. Цей самий Боніфацій жив у середні віки, коли християнство завзято боролося з язичництвом . Так от, чернець читав проповідь про народження Ісуса, а заодно вирішив довести співгромадянам-ідолопоклонникам, що дуб — зовсім не священне дерево, яким вони його вважають і дуб саморучно зрубав. Дерево, падаючи, повалило інші дерева, не зачепило тільки молоду ялинку. Боніфацій побачив у цьому чудо і сказав: «Так буде це дерево — деревом Христа!». Потім на Різдво ялинки стали прикрашати. З Німеччини звичай поширився спочатку в скандинавські, а потім у більш південні європейські країни. Так що християни наряджають ялинку зовсім не до Нового року, як люди світські, а напередодні Різдва. Католики — до 25 грудня, православні — до 7 січня....