Про мене. Самоосвіта

вівторок, 30 січня 2018 р.

Це актуально і важливо!

Шановні батьки! 
НАДЗВИЧАЙНО АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ
   Якщо ваша дитина десять днів поспіль без поважної причини не

відвідувала школу, чекайте візиту полісменів. 
Такий порядок відтепер затверджений законодавчо.
Про це йдеться у Постанові № 684 від 13.09.2017 Кабінету Міністрів України. 
Зокрема у документі зазначають, якщо неповнолітній учень не з’являвся на заняттях протягом десяти днів підряд без поважних причин, навчальний заклад невідкладно повідомляє про це місцевий відділок Нацполіції та службу у справах дітей. Пояснити відсутність дитини у школі можна за допомогою медичної довідки, письмового пояснення батьків (опікунів) або самого учня, якщо він повнолітній.
– На жаль, іноді навіть батьки зловживають такими записками та довідками, – каже інспектор ювенальної превенції Кременецького РВ Нацполіції Руслана Міщук. – В одній із шкіл міста навчається дівчинка, бабуся якоЇ спеціально бере медичні довідки і покриває небажання внучки відвідувати навчальний заклад.

Картинки по запросу батькам про дітей

понеділок, 29 січня 2018 р.

28 січня 2018 - 

Міжнародний день БЕЗ інтернету

Головна мета цього свята – повністю відволікти людей від комп'ютерів і глобальної мережі хоча б на один день, щоб прожити цей день виключно в «реальному» світі, спілкуватися з іншими людьми винятково «наживо» або присвятити його своєму улюбленому хобі (звичайно ж, не пов'язаного з інтернетом).

Свою історію це свято веде з початку 2000-х років, а ініціатором його установи, за одними даними, є «Британський Інститут соціальних винаходів», а по іншим – британський некомерційний онлайн-проект «DoBe.org». Єдине, що відомо точно – що організаторами Міжнародного дня БЕЗ інтернету стали саме активні, просунуті інтернет-користувачі.




26 січня
 учні нашого класу взяли участь
 у Всеукраїнській акції 
«Велика українська хода»
на честь героїв майданів, героїв російсько-української війни, заради миру і перемоги України. 

Від міста до міста, від бригад до батальйонів єднаються прапори, на яких люди пишуть думки і молитви зупинити війну. 
Організатор акції волонтер Катерина Валевська.





неділя, 28 січня 2018 р.

Бій під Крутами



29  січня 
100 років  Бою під Крутами
Ще юнаки, ще майже діти,
А навкруги і смерть, і кров.

“На порох стерти, перебити!” —

Іде на Київ Муравйов.

Полків його не зупинити,
Та рано тішаться кати:
Коли стають до зброї діти,
Народ цей — не перемогти!

Бій під Кру́тами — бій, що відбувся 16 (29) січня 1918 року біля залізничної станції Крути поблизу селища Крути та села Пам'ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва, 18 км на схід від Ніжина.
Цей бій тривав 5 годин між 4-тисячним підрозділом російської Червоної гвардії під проводом есера Михайла Муравйова та загоном із київських курсантів і козаків «Вільного козацтва», що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків.

У бою під Крутами оборонці української державності призупинили наступ противника і здійснили організований відступ, руйнуючи за собою колії і мости. Російське радянське військо втратило боєздатність на чотири дні. Поновити наступ на Київ війську Муравйова прийшлося не залізничним шляхом, як задумувалося, а на реквізованих селянських возах, запряжених кіньми, по розмоклій дорозі[4].
Учні нашого класу слухали розповідь бібліотекара читального залу районної біібліотеки Онойко Тетяни Валентинівни, яка цікаво і змістовно ознайомила із подіями сторічної давнини. 
Мужність українців житиме завжди у пам'яті і серцях поколінь!
29 січня в школі була підготовлена і проведена тематична лінійка, активними учасниками якої стали учні нашого класу: Троян Андрій, іщенко Наталія, Діхтяренко Неля. Щира вдячність учасниками заходу та організатору
Слободяник Любові Анатоліївні.

середа, 24 січня 2018 р.

Бабин яр

23 січня 
у нашому класі відбулася зустріч із бібліотекарем 
районного читального залу бібліотеки для дорослих 
Тетяною  Валентинівною Онойко, яка провела 
урок-реквієм  
"Бабин Яр - трагедія Голокосту українського народу"
Бабин Яр – київське урочище, яке стало символом Голокосту та політики нацистів щодо своїх ідеологічних ворогів у роки Другої світової війни, а також і символом політики замовчування у повоєнні, радянські роки. 
27 вересня 1941 року нацисти розстріляли в Бабиному Яру понад 700 пацієнтів психіатричної лікарні, а вже за дві доби, упродовж 29-30 вересня, там розстріляні понад 30 тисяч євреїв. Пізніше братська могила у Бабиному Яру поповнилась ще тисячами євреїв і ромів, активістів ОУН і радянських військовополонених. За різними даними, у період нацистської окупації 1941-43 років у Бабиному Яру розстріляні від 70 до 150 тисяч осіб.


субота, 20 січня 2018 р.

22 січня






22 січня 
ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ
День Собо́рності відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.
Офіційно в Україні День соборності відзначають з 1999 року.
Свято встановлено в Україні «…враховуючи велике політичне та історичне значення об'єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави…» згідно з Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42/99





У цей день прийнято також згадувати іншу подію, яка відбулась рівно на рік раніше 22 січня 1918 р. - прийняття IV Універсалу УЦР, яким проголошувалася повна незалежність УНР.
Деякий час, з 30 грудня 2011 року, указом на той час Президента України Віктора Януковича День соборності на офіційному рівні було скасовано і натомість встановлено «День Соборності та Свободи України». Однак 13 листопада 2014 року указом Президента України Петра Порошенка свято було відновлено.











середа, 17 січня 2018 р.

   ОБЕРЕЖНО,  КІР!

В УКРАЇНІ  СПАЛАХ  ІНФЕКЦІЇ.


  В Україні триває спалах кору. Якщо ви контактували з хворим, негайно зверніться до лікаря. Якщо невакцинована дитина контактувала з хворим на кір, вона має отримати вакцинацію проти кору протягом перших 72 годин. У деяких випадках також показана екстрена профілактика шляхом введення імуноглобуліну.Специфічного лікування від кору немає. Проте захворюванню можна запобігти. Єдиний надійний метод профілактики кору –вакцинація. Про це йдеться у рекомендаціях Міністерства охорони здоров'я.     Зазначається, що якщо лікар встановив протипоказання до вакцинації у дитини - у перші 6 діб після контакту потрібно провестипрофілактику імуноглобуліном.  Якщо дитина має тільки одне щеплення від кору, потрібно незалежно від віку вакцинувати її вдруге. При цьому проміжок між першою вакцинацією та другою повинен становити не менше одного місяця.
Якщо дитина отримала всі щеплення згідно з календарем щеплень - у 12 місяців та 6 років - вакцинувати її не потрібно. За даними Центру громадського здоров'я, 9 з 10 людей, щоконтактували з інфікованою людиною, такожзахворіють, якщо вони не були щеплені. Вірус кору поширюється при кашлі та чханні, тісних особистих контактах. Вірус залишається активним і живе в повітрі або на інфікованих поверхнях протягом 2 годин. Інфікована людина може передавати вірус щеза 4 дні до і за 4 дні після появи у неї висипу. Кірможе мати серйозні наслідки, особливо у дітей віком до 5 років. Зокрема, може спричинити ускладнення - запалення середнього вуха (отит), запалення дихальних шляхів (бронхіт), пневмонію, діарею, енцефаліт і навіть призвести до смерті. 

   

вівторок, 9 січня 2018 р.

10 січня 

День визволення міста Кам'янка 

від фашистських загарбників

У повсякденних турботах та справах ми іноді не помічаємо, як швидко спливає час. Але є події, які назавжди залишаються у нашій пам’яті.
74 роки минуло від того далекого зимового дня, коли перед очима бійців радянської армії з’явилися перші околиці нашого рідного міста. Військами 4-ої гвардійської армії генерала О.І.Рижова та 5-ої гвардійської танкової армії під командуванням генерала — полковника П.О. Ротмістрова було звільнено від фашистів місто Кам’янка.
10 січня 1944 року довгождана воля прийшла на нашу рідну кам’янську землю.
З нагоди  визволення міста від фашистських загарбників щороку проводять мітинг та покладання квітів до Обеліска слави. 
 Це важлива дата – добра нагода вшанувати доблесних оборонців і визволителів у роки Великої Вітчизняної війни, тих, хто виявляв небувалий героїзм на бойових рубежах, хто відбудовував місто в повоєнні часи. Дорогі ветерани, саме Вам нинішнє й майбутні покоління зобов’язані життям, а наша Вітчизна – своїм існуванням. Доземний уклін і безмежна шана вам за все, що довелося пережити, винести і звершити. У величний і радісний день ми низько схиляємо голови перед братською могилою, де сплять вічним сном більше двохсот воїнів, які полягли в смертельному двобої з фашистами за визволення кам’янської землі. У районі проживає 1108 ветеранів, а тих, хто визволяв рідне місто – лише двоє – житель с. Косарі Юхим Максимович Іщенко та Іван Климович Скляренко. Бажаю мирного неба, міцного здоров’я, благополуччя вам і вашим родинам.

четвер, 4 січня 2018 р.

Різдво Христове



В Україні 7 січня  відзначають Різдво Христове.

Для християн Різдво - одна з найважливіших подій в році. Багато відзначають свято згідно з прийнятими канонами і традиціями.
 
Традиції православного Різдва і їхня історія
 
Більшість традицій Різдва дійшли до наших днів ще з давніх часів. Далеко не всі знають, звідки бере початок той чи інший звичай.
 
Перед Різдвом прийнято дотримуватися посту. Різдвяний піст триває 40 днів, але особливо суворі обмеження в Святвечір, 6 січня. Його суть полягає не тільки у відмові від їжі, але і в духовному вдосконаленні себе.
 
Саме з духовного посту веде свій початок традиція засівання на Різдво. Люди вірили, що звільнившись від негативу, випробувавши своє тіло і дух на міцність, їх потрібно засіяти зерном добра і благополуччя. Тож 7 січня прийнято колядувати, бажаючи господарям будинку всіх благ і "посівати" зерном: рисом, пшеницею, просом
Також на Різдво здавна накривали пишний стіл. Традиція залишилася досі, але раніше це робилося це не так для свого задоволення, як для притягнення добрих духів. Наші предки вірили, що в Різдво духи борються з безбожністю і після цього їм необхідно поповнити сили.
 
Також обов'язкова умова столу в Святий вечір - наявність 12 пісних страв. Ця кількість пов'язана з кількістю апостолів.
 
Крім подібних традицій існувала також низка заборон, які також були покликані вберегти людину і її сім'ю від негараздів.
 
Що не можна робити в Різдво
 
Чимало заборон також пов'язані зі святковим столом і їжею.
 
У святий вечір не можна їсти м'ясо і продукти тваринного походження. Це пов'язано з тим, що ще триває Різдвяний піст.
 
До сходження першої зірки заборонено їсти, крім дітей і хворих.
 
Всі страви на столі слід скуштувати, а прибирати страви до настання Різдва категорично не можна. Це вважалося поганою прикметою.


Картинки по запросу різдво 2018











6 січня 
Картинки по запросу різдво 2018
Святий вечір
Багато родин в Україні святкують Святвечір, готуючи вечерю без м’яса, що складається з дванадцяти страв, які символізують 12 учнів Ісуса. Страви включають солодкий зерновий пудинг – кутю, буряковий суп – борщ, плетений хліб – калач, а також підпеньки – гриби в соусі, і рибу.
Вечеря починається, коли в небі буде помічено першу зірку, це те, за чим, як правило, просили дивитися дітей, а також за столом лишають одне вільне місце, щоб вшанувати тих, хто пішов з життя. Стіл також вкривають двома скатертинами: одна для живих членів сім’ї та інша для померлих.
Церкви та інші громадські місця прикрашені вертепом, сценами з біблійної історії народження Ісуса. Їх освітлюють свічками, щоб ті, хто приходить на нічне служіння напередодні Різдва, бачив їх.
Святвечір – це також ніч, коли люди встановлюють різдвяні ялинки – «новорічні ялинки». Деякі прикрашають стіл дідухом, снопом вівса або пшениці у спеціальній формі, що символізує процвітання на майбутній рік. В цю ніч Святий Миколай відвідує дітей з подарунками для них. У деяких районах України є так звані писанки, прикрашені малюнками яйця, вони дещо схожі на Великодні.