Про мене. Самоосвіта

понеділок, 27 листопада 2017 р.

16 днів без насилля

Щорічно в Україні 
з 25 листопада по 10 грудня 
проводиться Всеукраїнська акція 
«16 днів проти   насильства»

Основними завданнями акції є:
привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;
активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій щодо викорінення домашнього насильства;
 - проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім'ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення  щодо нетерпимого ставлення до насильства;
- формування свідомості усіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.
Дати початку та завершення Кампанії вибрані не випадково. Вони створюютьсимволічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.
Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:
25 листопада
Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок
1 грудня
Всесвітній  день боротьби зі СНІДом
2 грудня
Міжнародний день боротьби з рабством
3 грудня
Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями
5 грудня
Міжнародний день волонтера
6 грудня
Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі
9 грудня
Міжнародний день боротьби з корупцією
10 грудня
Міжнародний день прав людини
Фахівцями з соціальної роботи проводиться інформування серед навчально-виховних закладів та населення району з метою попередження домашнього насильства, організація активних форм профілактичної роботи щодо запобігання насильству в будь-якому його прояві.

середа, 22 листопада 2017 р.





Цей День щорічно відзначається в Україні в четверту суботу листопада.

25 листопада 

ДЕНЬ ПАМЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ

Президент України, підтримавши ініціативу громадських організацій, міністерства культури і мистецтв, Державного комітету у справах релігій, Державного комітету телебачення і радіомовлення, ухвалив встановити в країні День пам’яті жертв голодомору і політичних репресій. Заходи, присвячені цьому дню, щорічно проходять в четверту суботу листопада.
Спочатку Указом президента України від 26 листопада 1998 року остання субота листопада оголошувалась Днем пам’яті жертв голодомору, потім Указом від 31 жовтня 2000 року цей день став іменуватися Днем пам’яті жертв голодомору і політичних репресій. У 2007-му році, згідно Указу Президента України № 431/2007 від 21-го травня 2007-го року, в назву цього пам’ятного Дня були внесені зміни: "Внести до Указу Президента України от 26 листопада 1998 року N 1310 (1310/98 ) "Про встановлення Дня памяті жертв Голодоморів та політічніх репресій" (в редакції Указа від 15 липня 2004 року № 797 (797/2004) зміни, виключивши  у назві та тексті слова "та політічніх репресій".

Учні нашого класу: Сергій Бабенко, Аліна Туєшин, Владислав Шкворець взяли участь у загальношкільній лінійці реквієм.
У класі було проведено інформаційну тематичну годину "Жнива скорботи"
 Хвилина мовчання
Мова статистики-щодо людей, які померли у 1932-1933 роках

понеділок, 20 листопада 2017 р.



21 листопада
День Гі́дності та Свобо́ди
Свято в Україні, що відзначається щороку 21 листопада на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року). Є наступником свята Дня Свободи, що відзначалося 22 листопада на честь Помаранчевої революції у 2005—2011 роках, поки не було скасоване указом Президента Віктора Януковича[1]. 13 листопада 2014 року Президент України Петро Порошенко підписав указ, згідно з яким в Україні 21 листопада відзначається День гідності та свободи.
Встановлене «з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об'єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року — лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору…» згідно з указом Президента України Петра Порошенка № 872/2014 «Про День Гідності та Свободи» від 13 листопада 2014 року
Одночасно зі встановленням Дня Гідності та Свободи указом № 871/2014 Президент скасував свято «День Соборності та Свободи України» та відновив свято «Дня соборності України». Святкування Дня соборності України та Дня свободи Президент Віктор Янукович скасував у 2011 році, запровадивши замість них свято «День Соборності та Свободи України».

Картинки по запросу день гідності та свободи 2017



неділя, 19 листопада 2017 р.



20 листопада 

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ДИТИНИ

Людство зобов’язане дати дитині найкраще - Декларація ООН про права дитини. У всьому світі, в середньому жінка народжує приблизно 6,89 дітей. Найвищий рівень народжуваності в Нігері, де жінки народжують в середньому 7,58 дітей. Найнижчий в Сінгапурі - 0,8 дитини на одну жінку.
Яка б не була розумна і талановита дитина, вона все ж потребує дорослу опіку й увагу, турботу, любов, захист і постійну підтримку. Ми люди і зовсім нелюдяно відмовляти нашим дітям у всьому цьому, особливо враховуючи ті реалії, які вперто супроводжують нас у нашому непростому світі.
Свято - Всесвітній день дитини виникло в середині минулого століття, а саме в 1954-му році, коли Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй затвердила свою резолюцію № 836 (IX), рекомендувавши всім країнам відзначати цей день, починаючи з 1956-го року. За даними проекту DilovaMova.com, спочатку дата святкування Дня дитини рекомендувалася виключно на розсуд кожної держави, яка визнає для себе доцільним відзначати цей день. Так, у колишньому СРСР, а зараз і в багатьох суверенних державах, виник Міжнародний день захисту дітей, який відзначається 1-го червня. Пізніше, 20-го листопада 1959-го року прийняли «Декларацію прав дитини». Потім, в 1989-му році, також 20-го листопада всесвітнім співтовариством була прийнята «Конвенція прав дитини» та питання з єдиної для всіх датою святкування цього дня було вирішено само собою. Тепер в офіційних документах всесвітньої організації об’єднаних націй фігурує саме ця дата.
Метою святкування Всесвітнього дня дитини є привернення уваги широкої громадськості, організацій та урядових установ до питань, спрямованим на практичну реалізацію заходів щодо забезпечення благополуччя дітей в усьому світі. Відзначається щорічно відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН A/RES/836 (ІХ). Актуальність проблем дитинства залишається високою, на жаль і до цього дня. Численні заходи та дії, навіть на законодавчому рівні, не в змозі повністю вирішити весь комплекс цих проблем, так як вони лежать швидше в моральній площині людського світогляду. Однак завдяки постійним загальним зусилям і заходам, що вживаються, йде успішне сприяння підвищенню активності у вирішенні безлічі з існуючих і виникаючих проблем нашого підростаючого покоління.
Дуже характерно, що саме у 20-е листопада відзначають своє професійне свято «День педіатра» і дитячі лікарі, які поклали на себе вирішення проблем здоров’я наших дітей.
У Всесвітній день дитини ми приєднуємося до цієї славної ініціативи і вітаємо всіх наших дітей! Вітаємо всіх, хто своєю працею і своєю наполегливістю зміцнює благополуччя підростаючого покоління, сприяє розвитку здорових стосунків і взаєморозуміння в цьому юному середовищі! Зі святом Вас, і нехай цей день залишить у Вас тільки приємні спогади!

              Картинки по запросу всесвітній день дитини 2017

19 листопада

Всесвітній день пам’яті 

жертв дорожніх аварій

Близько 1,25 мільйона чоловік щорічно вмирають в результаті дорожньо-транспортних пригод. Дорожньо-транспортні травми є провідною причиною смерті серед молодих людей, віком 15-29 років. 90% смертельних випадків у світі на дорогах відбуваються в країнах з низьким і середнім рівнем доходу, навіть якщо ці країни мають приблизно половину автомобілів в світі. Половина з тих, хто помирає на дорогах світу є "уразливими учасниками дорожнього руху": пішоходи, велосипедисти та мотоциклісти.
За рішенням ООН третю неділя листопада оголошено Всесвітнім днем пам’яті жертв дорожніх аварій.
Він покликаний привернути увагу до сумного факту: у всьому світі в результаті дорожньо-транспортних подій щодня гине 3 тисячі чоловік і близько 100 тисяч отримують серйозні травми. Більша частина загиблих та постраждалих - молодь.
Мета цього дня полягає в тому, щоб вшанувати пам’ять жертв дорожньо-транспортних аварій та висловити співчуття членам їх сімей, а також ще раз нагадати державам про необхідність забезпечити безпеку дорожнього руху. Серед основних причин ДТП - перевищення швидкості, вживання алкоголю, відсутність програм технічного огляду транспортних засобів та пристроїв, що забезпечують безпеку водіїв і пасажирів.
В 2017 році Всесвітній день пам’яті жертв дорожніх аварій припадає на 19 листопада.
Картинки по запросу день пам'яті жертв дорожніх аварій

четвер, 16 листопада 2017 р.

17 листопада - День студента 
 День студента — свято всіх студентів, яке в Україні відзначають як і в більшості країн світу — 17 листопада, також відоме як міжнародний День студентів. 
Свято асоціюється з молодістю, романтикою і веселощами. З'явилось імперське свято ще XVIII століття, а історія сучасного святкування почалася в Чехословаччині під час Другої світової війни, пов'язана з трагічними подіями. Свято встановлено в Україні згідно з Указом Президента 
№ 659/99 від 16 червня 1999 р



вівторок, 14 листопада 2017 р.

 16 листопада 

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ТОЛЕРАНТНОСТІ


Відзначення Міжнародного Дня толерантності проводиться  з метою формування в учнів загальнолюдських моральних цінностей, задля пропаганди принципів терпимості та розвитку толерантних настанов.


Впродовж дня проводиться робота спрямована на розуміння необхідності реалізації принципів толерантності в суспільстві, потребу злагоди, повагу до інших людей, їхніх думок, дотримання своїх переконань і визнання такого ж права за іншими.

ЩО ТАКЕ ТОЛЕРАНТНІСТЬ?
Толерантність - це здатність без агресії сприймати думки, поведінку, форми самовираження та спосіб життя іншої людини, які відрізняються від власних. Виникла толерантність у західній цивілізації на релігійному рівні. Виникнення цього терміну пов'язують з підписанням Нантського едикту.


 13-17 листопада 
ТИЖДЕНЬ 
БЕЗПЕКИ ДОРОЖНЬОГО РУХУ
Протягом робочого тижня було заплановано ряд заходів відповідно до вікових кат егорій учнів.
Наш клас провів годину інформаційних знань із теми 
"МОЛОДЬ ЗА БЕЗПЕКУ ДОРОЖНЬОГО РУХУ"та виготовили агітаційний колаж


Діти! Не забувайте найважливішого правила вашого життя і здоров’я –правила поведінки на вулицях рідного міста і за його межами. Тільки пильність і обережність збережуть вам життя.
Кожен із учнів на завершення бесіди запропонував  своє правило безпеки дорожнього руху.
- Ми за безпеку руху;
- вивчайте і дотримуйтесь правил дорожнього руху;
- бути дисциплінованими на дорозі;
- не бути байдужим до людей;
- бути освіченим та вихованим у громадських місцях;
- бути відповідальним;
- дорожити життям, здоров’ям;
- вміти знання застосовувати на практиці.
                        
Любіть себе та інших поважайте,
Своє життя й здоров’я бережіть.
І правильну дорогу обирайте,
Якщо до старості бажаєте дожить.

Щоб не спізнитись - ви не поспішайте.
 Раніше вийдіть, щоб спокійно йти.
А на дорозі рот не роззявляйте,
 щоб і життя, й здоров’я зберегти.

Бо їде транспорт, всюди перехожі.
Хтось на роботу, хтось з роботи йде.
Чи сіє дощ, чи дні стоять погожі,
А рух не зупиняється ніде.

Летять машини, швидкість в них висока.
Миттєво транспорт цей не зупинить.
І хоч дорога, може, й не широка,
Та через неї, діти, не біжіть.

Спіткнутись можна чи перечепитись..
Летять машини, вже несила встать.
Автомобіль не може зупинитись…
Страшне нещастя може вас спіткать.

Дорогу виберіть до рідної вам школи,
Щоб світлою й безпечною була.
І навпростець теж не ходіть ніколи,

Собі й нікому не бажайте зла.

середа, 8 листопада 2017 р.

9 листопада День української письменності та мови



9 листопада

День української писемності та мови


Це свято було встановлено указом Президента України в

1997 році і відзначається щороку на честь українського літописця Нестора – послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.
Мова – найбільший скарб будь-якого народу. Тисячоліттями, віками, роками плекала її земля предків, передавала з покоління в покоління, вкладаючи дедалі більше народну душу і водночас формуючи її. Досвід людства упродовж тисячоліть переконливо доводить, що занепад мови – це зникнення нації. Якщо ж мова стає необхідною і вживається насамперед національною елітою – сильною і високорозвиненою стає нація і держава.
Вчителями рідної мови був підготовлений загальношкільний захід, у якому активну участь взяв і наш неповторний "золотий" голосок  ТРОЯН  АНДРІЙ

8 листопада
у нашому класі відбувся відкритий урок із географії на тему :                            
 "ЛІСОВА ПРОМИСЛОВІСТЬ СВІТУ, УКРАЇНИ, ЧЕРКАЩИНИ, основні галузі, що входять до лісовиробничого комплексу, проблеми і перспективи галузі"







Урок пройшов у доброзичливій атмосфері,  протягом уроку було використано цілий ряд нестандартних диференційованих завдань.Увесь час учні  наполегливо працювали та демонстрували  всі види географічних знань, умінь та навичок 
в ході уроку ми ознайомилися із особливостями розміщення підприємств лісового комплексу по території світу, України, нашого краю, за допомогою відеоролика зробили висновок про неминучість екологічного лиха, через господарську діяльність людини.


Вбережи себе від грипу

6 листопада 
у школі розпочався профілактичний тиждень
 "Вбережи себе від грипу"
Серед запланованих заходів учні прослухали бесіду- інструктаж про поведінку  у місцях  масового зібрання людей, як доглядати за хворим на грип,  які заходи треба проводити  аби хвороба минула швидше.
Початок зими ,як відомо  асоціюється з захворюванням грипу. Радимо вам розпочати профілактику, яка включає:
  • проведення щеплень(жовтень,листопад),
  • вживати препарати(амізон, рементадин, аміксин)та препарати імуномодулятори(екстрат ехінацеї, китайського лимонника, женьшеню).

Всі ліки слід застосовувати 
після консультації з лікарем.

Також дотримуватись таких правил:
  • уникайте близького контакту з людьми, що мають ознаки респіраторної інфекції;
  • обмежуйте відвідування місць з великим скупченням людей;
  • часто провітрюйте приміщення, уникаючи протягів;
  • намагайтеся не торкатися очей, носа або рота немитими руками;
  • ретельно і якомога частіше мийте руки з милом або антисептиком;
  • дотримуйтесь здорового способу життя, що передбачає повноцінний сон, вживання здорової їжі, фізичну активність;
  • у  період епідемії грипу перед виходом із дому змазуйте порожнину носа оксоліновою маззю;
  • в разі перших ознак захворювання негайно зверніться до лікаря!!!!!

Зичимо вам здоровя!!!!!!

Картинки по запросу грипп

пʼятниця, 3 листопада 2017 р.



Доброю традицією нашої школи є проведення щоосені свята " Міс Осінь ", яке було проведено 
27 жовтня. 
Для кожної школи воно є особливим та по-своєму цікавим. За звання " Міс Осінь -2017" змагалися 7 чарівних дівчат  нашої школи.
Наш клас представляла тендітна ніжна Оношко Аня 
У конкурсі кожна дівчина мала представити історію про себе ( візитку),  показати усі свої найкращі якості. Крім візитки на учасниць чекали ще 5 конкурсів, і родзинкою свята став останній етап конкурсу - дефіле.
Всі учасниці показали, що вони дуже талановиті та гарні юні леді.
Оцінювало конкурс компетентне журі. Підтримували учасниць бурхливими оплесками глядачі. 
Аня вперше брала участь  у шкільному вечорі і   виступила дуже гідно
Аня виборола титул МІС ГРАЦІЯ - 2017.
Вітаємо Аню із яскравим виступом і бажаємо подальших перемог у конкурсах у майбутньому!!!