Про мене. Самоосвіта

четвер, 26 жовтня 2017 р.

ШАНОВНІ БАТЬКИ ! 
ЗАКІНЧИЛАСЯ І ЧВЕРТЬ 
 2017-2018 НАВЧАЛЬНОГО РОКУ!

ІЗ 28. 10 по 05.11. ДІТИ ПЕРЕБУВАТИМУТЬ НА ОСІННІХ КАНІКУЛАХ. 
ПАМ'ЯТАЙТЕ, ЩО В ЦЕЙ ЧАС САМЕ ВИ НЕСЕТЕ ПОВНУ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ЖИТТЯ І ЗДОРОВ'Я ДИТИНИ.
ДО ШКОЛИ 06. 11. 2017.





Здорова дитина- щаслива родина



26 жовтня 
у нашому класі відбулися Батьківські збори, 
на які  були винесені основні питання:

1. Лекція "Здорова дитина - щаслива родина".

2. Результати навчальної діяльності за І чверть 
2017-2018 навчального року.

3. Відвідування та пропуски навчальних занять за період вересень-жовтень.

4. Харчування і дотримання режиму дня.

5.  Оформлення паспортів та ідентифікаційних номерів



7. Правила безпечної поведінки під час осінніх канікул. 


6. Різне.
Картинки по запросу картинка до теми батьки і діти


24 жовтня -Міжнародний день ООН


 Картинки по запросу 24 жовтня -Міжнародний день ООН


24 жовтня 

світ відзначає

 72-у річницю 

Організації Об’єднаних Націй

Долі нашої держави й Організації Об’єднаних Націй тісно пов’язані. Україна 1945 року стала однією з країн-засновниць ООН та взяла активну участь у розробці її Статуту, а Організація, у свою чергу, впродовж всього радянського періоду була єдиним форумом, який дозволяв світові бачити Україну як суверенну державу.
З часу набуття незалежності України у серпні 1991 року членство в ООН було і залишається одним із зовнішньополітичних пріоритетів нашої держави.
Будучи відданій справі підтримання міжнародного миру та безпеки, навіть в умовах збройної агресії Росії проти нашої держави, Україна продовжує брати активну участь в операціях ООН з підтримання миру у різних куточках світу, робить помітний внесок у діяльність ООН у питаннях захисту прав людини, роззброєння та сталого розвитку. За час свого членства в Організації Україна чотири рази обиралася непостійним членом Ради Безпеки, шість разів – членом Економічної і Соціальної Ради, тричі – членом Ради ООН з прав людини. У 1997 р. Міністр закордонних справ України Г.Й.Удовенко обіймав посаду Голови 52-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН – найвищої посади в ООН. На цій сесії було ухвалено всеосяжну програму реформування Організації.
Своєю наполегливою та змістовною діяльністю в Організації та, зокрема, активною роботою в Раді Безпеки ООН, Україна заслужила авторитет серед держав-членів Організації як надійний та прогнозований партнер, який твердо та неухильно дотримується Цілей та Принципів Статуту ООН та норм міжнародного права.
Сьогодні Україна як ніколи потребує сильної, рішучої та дієвої ООН, насамперед у захисті фундаментальних міжнародно-правових принципів, таких як повага до суверенітету, територіальної цілісності та непорушності кордонів.
Організація Об’єднаних Націй є і має залишатися центром зусиль світової спільноти у підтриманні миру та боротьбі з викликами сучасності -транснаціональним тероризмом, використанням сили в міжнародних відносинах, розповсюдженням зброї масового знищення, кризою біженців, бідністю, порушенням прав людини, вразливістю довкілля.  Масштаб викликів вимагає нашої рішучої та спільної відповіді.
Україна і надалі буде активним учасником цих колективних зусиль.
Україна завжди виступала за необхідність реформування ООН з тим, щоб Організація могла вчасно й адекватно відповідати на більшість невідкладних глобальних викликів. У цьому зв’язку ми вітаємо зусилля, які Генеральний секретар А.Гутерріш з першого дня свого обрання докладає для розробки і реалізації повноцінного та всеохоплюючого порядку денного реформування ООН.
ООН – це не лише Нью-Йорк, Женева та Відень, а також Париж, оскільки саме тут знаходиться ЮНЕСКО – осередок прийняття ключових рішень у галузі освіти, науки та культури, та Найробі, в якому розташовані структури ООН з населених пунктів та захисту довкілля.  
Цьогорічне відзначення Дня ООН в Україні позначено ухваленням 18 жовтня 2017 р. Кабінетом Міністрів рішення про підписання Рамкової програми партнерства, яка визначає стратегічні напрямки співпраці між Урядом України та Організацією Об’єднаних Націй на 2018-2022 роки. Згідно з Рамковою програмою впродовж п’яти років на цілі проектної діяльності в Україні організації системи ООН планують мобілізувати 675 млн. дол. США.

неділя, 22 жовтня 2017 р.


23 жовтня
Міжнародний день
шкільних бібліотек

Найщиріші вітання надсилаємо нашим бібліотекарям А.Б. Максименко та
 Т. О. Шкворець, нехай їхня почесна праця приносить надхнення, задоволення, радість. 
Засновником цієї календарної події виступає всесвітня організація ЮНЕСКО, за ініціативою Міжнародної асоціації шкільних бібліотек і вперше свято було проведено в 1999-му році. Дата святкування Міжнародного дня шкільних бібліотек в багатьох країнах, зокрема і в Україні - щорічно в четвертий понеділок жовтня. В Англії, наприклад, цей День відзначається в перший понеділок жовтня і приурочений до початку шкільних канікул, коли настає перший день їхнього Національного Тижня дитячої книги, що включає в себе і національний День поезії, який проводиться в четвер.
Важливість забезпечення та поширення грамотності, всіляке сприяння належному навчанню - один з основних пріоритетів сучасного суспільства й атмосфера, яка створюється професійними бібліотекарями, найбільш сприятлива у цьому процесі.
Нагадаємо, за даними проекту DilovaMova.com, національний День бібліотек в Україні відзначається щорічно 30-го вересня.
В 2017 році Міжнародний день шкільних бібліотек припадає на 23 жовтня.




21 жовтня 

День пам'яті   

70-річчя з часу депортації українців  західних областей

Операція "Захід"

21 жовтня 1947 року була проведена операція «Захід» з виселення майже 80 тисяч українців з території західних областей України. До роковин злочину Центр досліджень визвольного руху та Галузевий державний архів СБУ опублікували у вільному доступі на Електронному архіві Українського визвольного руху документи МГБ СРСР про планування та здійснення депортації.
Десятки тисяч сімей українців примусово відправили в Сибір за наказом міністра держбезпеки СРСР Віктора Абакумова. Операція «Захід» охопила тодішні Волинську, Рівненську, Дрогобицьку, Станіславську (Івано-Франківську), Львівську, Тернопільську та Чернівецьку області. Більшість виселених – жінки та діти до 15 років. Операція мала на меті остаточно знищити український визвольний рух під проводом ОУН, яка діяла за підтримки місцевого населення.
Для проведення операції було відряджено до тисячі співробітників МГБ у кожну область, де відбувалося виселення, зі східних регіонів УРСР та різних округів РСФРР. Крім того, до депортації залучили військових внутрішніх військ МГБ та Радянської армії. Для забезпечення виселення запланованої кількості осіб готувалися списки так званих резервістів, оскільки в МГБ передбачали, що частина сімей може вдатися до втечі.
Більшість потягів із виселенцями прибували на підприємства вугільної промисловості східних регіонів СРСР. «Активних українських націоналістів» відправили під конвоєм в Омську область.

Кількість виселених українців під час операції «Захід» неодноразово уточнювалася в документах радянських спецслужб. Зокрема, у «Довідці про кількість сімей активних учасників...» від 27 травня 1948 року йдеться про 26 332 сім'ї – 77 791 особу. З них 18 866 чоловіків, 35 685 жінок та 23 240 дітей до 15 років

Фрагмент карти проведення операції «Захід» у Тернопільській області. Синій колір – кількість «контингенту» (осіб, які підлягають депортації). Червоний – кількість військовослужбовців, залучених до проведення депоратції. Жовтогарячі кружечки – місця дислокації оперативних груп військ МГБ.

Година психолога

18 жовтня 
у нашому класі 
відбулася година психолога. 
Практичний психолог школи Завізіон А. М. запропонувала кожному учневі усвідомлено підійти до психологічного тестування щодо визначення свого майбутнього спрямування у виборі  майбутньої  професії.
Кожен учень дізнався або перевірив чи правильно він визначається із професією відповідно до своїх задатків і нахилів.


пʼятниця, 13 жовтня 2017 р.


Картинки по запросу покрова картинка

Свято Покрови — 

давнє українське свято

Загальновідомою ознакою Покрови є те, що вона покриває землю або листям, або снігом.
Згідно з переказами та легендами саме на Покрову запорізькі козаки вирушали на зимівлю по своїх хуторах та зимівниках. На Січі залишалася тільки стала залога із січовиків, які нічого, крім власної зброї не мали та інших козаків, що по різних причинах залишалися в своїх куренях. А оскільки в ті часи основним календарем були церковні празники (свята) — то і маємо козацьке свято на Покрову.
До Покрови завершувався період сватань і приготування до весіль, який починався після Першої Пречистої.
До початку жовтня закінчуються усі найважливіші сільські роботи на землі (в тому числі сівба озимих) — завершено хліборобський цикл робіт. Зібраний урожай (достаток) та більш-менш вільний час дають можливість для проведення весіль. Це найблагодатніша пора для весільних гулянь, початку вечорниць. Звідси беруть свій початок весільні осінні тижні. Згодом, під впливом християнства, виникла традиція, що дівчата, котрі бажали взяти шлюб саме цього року, мали побувати на святі Покрови у церкві і помолитися: «Свята Покрівонько, покрий мені голівоньку», «Мати-Покрівонько, покрий Матір сиру Землю і мене молоду», «Свята мати, Покровонько, накрий мою головоньку, хоч ганчіркою, аби не зостатися дівкою». Це свято — покровитель весіль, початок сезону на сватання та весілля, які закінчувались за два тижні до Пилипівського посту.
А на Поділлі дівчата казали: «Свята мати, Покровонько, завинь мою головоньку, чи в шматку чи в онучу — най ся дівкою не мучу!»
Існувала навіть прикмета: якщо на Покрову сніг — буде багато весіль.
Сніг дає привід порівнювати сніговий покрив з весільним покривалом, а оскільки в цей час свідомо призначене і свято Пресвятої Богородиці, то ці порівняння поширюються і на неї.
У багатьох народів, зокрема і у слов'ян, покривало (фата) вважалося дуже важливою весільною оздобою, взагалі слугувало ознакою заміжжя. За описами арабського письменника XII ст. свідчиться, що якщо комусь подобалась дівчина, то він накидав їй на голову покривало і вона мусила стати його дружиною (точніше, мабуть, це була пропозиція до шлюбу). Та і зараз ми знаємо, що весільна фата ще широко представлена у весільному обряді.
Як відомо, після одруження дівчина була вже молодицею і мала покривати голову наміткою чи хусткою. Намітка — це стародавнє вбрання заміжніх жінок, яке зав'язували навколо голови. Вже після просватання дівчині-нареченій покривали голову хусткою. Для дівчат Покрова — найбільше свято: у молоді починався сезон вечорниць, а у господарів — період весіль, і юнаки залюбки брали участь у весільних обрядах.
Картинки по запросу покрова картинка

середа, 11 жовтня 2017 р.

Змагання до Дня Захисника України

 Відповідно до плану роботи школи   
із 9 по 13 жовтня проходить 
Тиждень громадянського виховання. 
11 жовтня для учнів 8-9 класів 
проведено спортивні змагання присвячені 
Дню Захисника України, 
які підготували вчителі Воронов П. .С. та Коцуренко С. В. 
Команда  нашого  класу мала назву "Моноліт",
яку представляли: 
Бабенко Сергій - командир
Заболотний Олександр
Троян Андрій
Діхтяренко Неля
Оношко Аня
Іщенко Наталія
Поліщук Юлія
Всі учасники заходу наполегливо боролися і йшли до перемоги, наша команда виборола призове ІІ місце, поступившись команді 8-А класу.
ВІТАЄМО нашу команду і бажаємо досягти у майбутньому ще кращого результату   

понеділок, 2 жовтня 2017 р.

22 вересня 

учень нашого класу 

Бабенко Сергій брав участь у змаганнях юних прикордонників, 

де всі учасники мали можливість випробувати свої сили,  мужність, гарт.


 Із 24 по 29 вересня наш клас брав активну участь у підготовці до професійного свята вчителів.
На знак шани, любові, поваги до наших педагогів ми виготовили вітальну листівку.




У школі вже стало доброю традицією вшановувати вчителів-ветеранів педагогічної ниви. Наш клас відвідав вчителів - подружжя Вакуленків Парасковії Іванівни та
 Володимира Васильовича та теплими  словами привітали їх із професійним святом та згадали шкільні історії, які довелося пережити навчаючись у початковій школі. де і навчала нас Паша Іванівна.


неділя, 1 жовтня 2017 р.

ШАНОВНІ ВЧИТЕЛІ, БІБЛІОТЕКАРІ 
ВСІ ПРАЦІВНИКИ ОСВІТИ!
ПРИЙМІТЬ ЩИРІ ВІТАННЯ ІЗ ДНЕМ ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ!