Про мене. Самоосвіта

понеділок, 2 травня 2016 р.

На уроці української літератури учні разом із учителькою  О. А. Романенко побували в музеї  

О.С.Пушкіна і П.І.Чайковського,

 де відбулось представлення нової фотовиставки

Експозиція присвячена подіям міні-катаклізму 

в Кам’янці – паводку навесні 1980 р.  

Діти дізнались про перипетії подій наводнення у місті, зрозуміли причини цього природного процесу, прослухали інформацію про хід вирішення проблеми тощо. Під час заходу учні охоче ставили свої питання, були зацікавлені розповіддю ведучого, вникали у пізнання суті фактів.

Головною причиною паводку у Кам’янці на поч. квітня 1980 р. було масове танення великої кількості снігу, який випав наприкінці березня-місяця. Через різке надмірне підвищення температури повітря по місту почались великі водотоки. Як наслідок, вода покрила лід на Тясмині й розтеклась у прибережні райони. Звичайно, найбільше постраждали низинні території, особливо мікрорайон “Чмижина”. Були затоплені хати, сараї, інші господарські будівлі, загинули домашні тварини. Кілька днів люди пересувались на човнах, жили на горищах разом із тваринами.
Підняття рівня Тясмину, лід який тут накопичився загрожував центральному мосту. Тому, зважаючи на це, і заради усунення наводнення були вжиті рішучі заходи. Швидко можна було вирішити проблему піднявши металеві заставки на дамбі спиртзаводу. Але в їх різьбах накопичився лід, їх підняли лише трішки, тим паче, якщо підняли б повністю – затопили 3 села Смілянського району. Тому було погоджено піти на радикальні міри – підрив льоду на річці. Зі Сміли прибули сапери, котрі підірвали кригу в різних місцях, внаслідок чого штучно зробився льодохід. Вода з кригою пішла за течією і затоплені райони були звільнені з полону. Однак, під час цього льодоходу велика крижина пошкодила заставки, що зумовило часткове, а згодом і повне виведення їх з ладу.
Депутатська комісія робила спеціальний огляд пошкоджених паводком дворів, після чого подала звіт до райвиконкому. Завдані домогосподарствам збитки покривали страхові кампанії, підприємства, міська влада.
Останні кілька десятиліть засніжені зими були для нас рідкістю. Однак, хтозна, що приготує нам матінка-природа вже завтра. Все ще може бути, в тому числі й засніжені зими, й ми маємо не допустити повторення весни 1980 р. (більш детально про цю подію читайте у наступному номері газети “Трудова слава”, на сайті заповідника kammuz.ucoz.ua ).
Запрошуємо всіх бажаючих відвідати фотовиставку “Паводок у Кам’янці 1980 р.: хроніка подій”. Впевненні, Ви відкриєте для себе чимало цікавих фактів і моментів.









Немає коментарів:

Дописати коментар