Про мене. Самоосвіта

четвер, 20 березня 2025 р.

День весняного рівнодення

 



Екскурсія до музею. Ювілей Л.Костенко.

 "І хто б там що кому не говорив, а згине зло і правда переможе!" Ліна Костенко

Сьогодні, в день народження Ліни Костенко, в меморіальному музеї Зелений будиночок Кам'янського державного історико-культурного заповідника відбулася літературно-музична композиція "Поет для епох", яку ми відвідали і отримали естетичну насолоду. Провела захід заступниця директора КДІКЗ з наукової роботи Таміла Чупак.

Найбільш знана та  улюблена українцями поетеса Ліна Костенко завдяки своїй надприродній проникливості, що є характерною для людей геніальних, наближена до істини, має абсолютний слух до "голосу віків". "Поет для епох" у найповнішому розумінні цього слова, вона - совість і гордість України.

Митцю не треба нагород,

Його судьба нагородила,

Коли в людини є народ,

Тоді вона уже людина.

Школярі поринули в подорож сторінками життя і творчості поетеси, прослухали пісні та романси на її слова, підготували та продекламували поезії Майстрині пера. 

З днем народження, Ліно Василівно! Ми щасливі, що живем з Вами в одну епоху!❤️

Дякуємо нашим воїнам за можливість жити і творити! Слава Україні! Героям Слава!💙💛

.










субота, 15 березня 2025 р.

Міжнародна виставка дитячої творчості

 Учні нашого класу відвідали цікаву захоплюючу Міжнародну виставку дитячих малюнків "Екологічне мистецтво-стійка творчість". 

Експозиція представлена роботами учасників різного віку і в різних техніках виконання.

Мета виставки: зберегти за допомогою художніх творів красу рослинного світу, який знаходиться на стадії зникнення.

 До цієї виставки приєдналась київська професійна художниця Оксана Лупич, яка створила досить багато полотен за допомогою техніки акварель.

Захоплені цією ідеєю представники кравецької школи створили тематичну колекцію одягу, яка теж має зображення рослин, що зникають. Проєкт здійснювала молодь, яка має фізичні вади слуху. Ці вражаючі роботи зачарували наших дітей, подарували хвилини захоплення.

Дякуємо за запрошення відвідати захід працівникам КДІКЗ, особлива вдячність 

Л.Г. Висоцькій за змістовне,  цікаве, доступне заняття.

За можливість бачити красу, відчувати себе безпечно дякуємо нашим ЗСУ

















середа, 12 березня 2025 р.

14 березня - День добровольця

 У нашому класі відбулася виховна година на тему: 

"Добровольці- воїни яких народила війна"

Мета: ознайомити учнів з історією виникнення добровольчого руху в Україні, його роллю у захисті держави, особливостями служби у різні періоди боротьби за незалежність. Виховувати патріотизм, повагу до українських добровольців, усвідомлення важливості самопожертви, відповідальності за майбутнє своєї держави, вдячності тим, хто першим став на її захист.

До нас завітали працівники Кам'янської Публічної бібліотеки Ю.Дмитрук та С.Безверха.

У ході заняття було вшановано добровольців, які  віддали найдорожче - життя за наше майбутнє, згадали  про започаткування традиції дня  вшанування героїв-добровольців. Учні перевірили свою обізнаність за допомогою вікторини вкінці заняття.

Вдячність нашим гостям за змістовне цікаве заняття.










понеділок, 10 березня 2025 р.

День Державного Гімну України

 10 березня відзначається свято вшанування одного із основних символів нашої держави- Державного Гімну України.

Цьогоріч виповнюється 160 років з дня першого публічного виконання Державного Гімну України. 10 березня - день становлення одного з головних символів нашої держави. Саме цього дня у 1865 році на роковинах Тараса Шевченка в польському місті Перемишль уперше прозвучав майбутній гімн України - твір композитора Михайла Вербицького на слова поета Павла Чубинського.

Але сама історія гімну бере початок із 1862 року, адже саме тоді Павло Чубинський написав слова, які в подальшому були покладені на музику Михайла Вербицького.

15 січня 1992 року Верховна Рада України затвердила музичну редакцію Державного Гімну. Тільки 6 березня 2003 року Верховна Рада України ухвалила Закон «Про Державний Гімн України». Законопроєктом пропонувалося затвердити як Державний національний гімн на музику Михайла Вербицького зі словами першого куплета й приспівом пісні Павла Чубинського «Ще не вмерла Україна». Оригінал тексту тамузики гімну, які написані рукою авторів, сьогодні зберігаються в Науковій бібліотеці імені Василя Стефаника у Львові.

“Душу й тіло ми положим за нашу свободу..” Так, Гімн України дуже символічний, має глибокий і пророчий сенс для нашого народу. Особливо сьогодні, коли українці, продовжують творити історію нашої незламності, ціною власних життів, виборюють нашу самобутність і волю.














субота, 8 березня 2025 р.

Шевченко-пророк українського народу

 Щороку на початку березня вся українська спільнота вшановує славного сина українського народу, великого сина нації 

Тараса Шевченка.

У нашому класі відбулася інформаційна година до дня народження Т Г.Шевченка.