Про мене. Самоосвіта

неділя, 19 травня 2024 р.

18 травня День памяті жертв геноциду кримськотатарського народу

 Україна та світ 18 травня вшановує День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. У 2024 році виповнюється 80 років із часу геноциду корінного народу Криму

Щороку 18 травня ми згадуємо трагічні події минулого і вшановуємо пам'ять жертв геноциду кримськотатарського народу. Цей день став символом відданості і пам'яті про страшні події, які залишили глибокий слід у серцях мільйонів людей.

У 1944 році кримські татари стали об'єктом жорстокої політики депортації з їхньої батьківщини, Криму. Сталінський режим виправдовував цей злочин, розповсюджуючи міфи про "народ-зрадник", проте справжня мета полягала у виселенні кримськотатарського народу з їхніх земель та позбавлення їх прав. Масове виселення призвело до смерті тисяч невинних людей від голоду, хвороб, важкої праці та насильства.

Як тоталітарний режим вчинив злочин проти кримськотатарського народу?

Злочин геноциду кримськотатарського народу, який відбувся 18 травня 1944 року, був скоординованим та масштабним діянням радянського тоталітарного режиму. Саме цього дня почалася операція, яка передбачала масове виселення кримських татар з їхньої батьківщини, детатаризацію Криму. Ця операція була частиною загальної політики репресій, депортацій та етнічних чисток, які проводились сталінським режимом.

Радянська влада звинуватила кримських татар у співпраці з нацистськими окупантами та заздалегідь підготувала цілу операцію для їхнього виселення. Однак, процес репресій має значно глибше коріння, яке сягає аж у XVIII століття. Після анексії Криму Російською імперією у 1783 році, почалася політика примусової русифікації та "чисток" корінних народів, зокрема кримських татар. Упродовж століть ця політика періодично підсилювалася і приймала різні форми, але завжди мала на меті відчуження та позбавлення прав етнічних мешканців.

Постанова Державного Комітету Оборони про примусове виселення від 11 травня 1944 року, стала кульмінацію страшного процесу геноциду кримськотатарського народу. Вранці 18 травня, а в деяких населених пунктах 17 травня, спеціальні підрозділи НКВС і військові почали вдиратися у кримськотатарські будинки, арештовуючи або розстрілюючи мешканців. Людей забирали з їхніх осель навіть не дозволяючи взяти необхідні речі, адже на збори було не більше 15 хвилин. В основному це були жінки, діти та люди літнього віку, адже багато чоловіків і досі перебували на фронті.

Під час цієї операції тисячі кримських татар були засуджені на смерть або депортовані до Середньої Азії, Сибіру. Вже о 8-й ранку близько 48 400 людей були вивезені до Узбекистану, а наступного дня було депортовано в ешелонах 165 515 кримських татар. Багато з них загинули під час перевезення в нелюдських умовах. Люди мали провести в середньому 2-3 тижні в товарних вагонах без води, їжі та медикаментів, тому близько 7000-7900 кримських татар не пережили це пекельне переселення.


 ТИЖДЕНЬ БЕЗПЕКИ ДОРОЖНЬОГО РУХУ

У рамках реалізації заходів ІІ Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху 2021-2030рр. в Україні відбувався щорічний Тиждень безпеки дорожнього руху, І-й етап якого проводився з 13 по 19 травня 2024 року.

У нашому класі відбулася лекція інструктаж про безпечну поведінку у різних місцях перебування підлітків.

1. Правила поведінки під час перебування на залізниці, на автошляхах, правила велосипедиста. 

За допомогою практичних завдань учні мали можливість визначати правильний варіант у конкретних ситуаціях.

 Переглянули та проаналізували відео  "Правила пішоходів "

https://www.google.com/search?q=%D0%B2%D1%96%D0%B4%D0%B5%D0%BE+%D0%B4%D0%BB%D1%8F+%D0%BF%D1%96%D0%B4%D0%BB%D1%96%D1%82%D0%BA%D1%96%D0%B2+%D0%BF%D1%80%D0%BE+%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D0%BB%D0%B0+%D0%B4%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B6%D0%BD%D1%8C%D0%BE%D0%B3%D0%BE+%D1%80%D1%83%D1%85%D1%83&oq=%D0%B2%D1%96%D0%B4%D0%B5%D0%BE+%D0%B4%D0%BB%D1%8F+%D0%BF%D1%96%D0%B4%D0%BB%D1%96%D1%82%D0%BA%D1%96%D0%B2+%D0%BF%D1%80%D0%BE+%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D0%BB%D0%B0+&gs_lcrp=EgZjaHJvbWUqBwgBECEYoAEyCQgAEEUYORifBTIHCAEQIRigATIHCAIQIRigATIHCAMQIRigATIHCAQQIRigATIHCAUQIRigAdIBCTIyOTY5ajFqN6gCALACAA&sourceid=chrome&ie=UTF-8#fpstate=ive&vld=cid:11e14cb7,vid:len-O5n2GdY,st:0

четвер, 16 травня 2024 р.

День цивільного захисту

 Щороку у третій четвер травня проводяться тренувальні заняття із цивільного захисту у нашому освітньому закладі. Цього року наш клас долучився до тренувальних занять і було проведено виховну годину на тему " Дії населення під НС в умовах воєнного стану", також брали участь у загальношкільних заходах.











День вишиванки

 ДЕНЬ ВИШИВАНКИ

Щорічно у травні українці відзначають яскраве та самобутнє свято День вишиванки, присвячене нашому національному одягу. Українська вишиванка з'явилася багато століть тому, а кількість різних візерунків та технік шиття порахувати неможливо. Це свято люблять і діти, і дорослі, із задоволенням вбираючись у яскраві сорочки.

День вишиванки 2024 року пройшло за умов повномасштабної війни, що підвищує важливість свята. Ця дата поєднує українців, прославляє нашу культуру, виховує любов до національних символів та руйнує багато міфів російської пропаганди. 

Всесвітній день вишиванки відзначають щорічно в третій четвер травня. У 2024 році свято випадає на 16 травня.

У нашому класі була проведена пізнавальна інформаційна година " Цікаво про вишиванку"




четвер, 9 травня 2024 р.

8 травня День пам'яті і примирення

 8 травня – День пам’яті та примирення.

Сумна і важлива дата, яка має нагадати всім нам про необхідність збереження миру на планеті та недопустимість війни. На честь цього визначного дня у 7-А класі Кам'янського закладу загальної середньої освіти#2 з поглибленим вивченням окремих предметів був проведений тематичний захід "Їх мужність житиме у наших серцях", основна мета якого– показати школярам, наскільки важливо пам’ятати минуле.

День пам’яті полеглих у Другій Світовій війні – це лише часточка великої данини пошани ветеранам, які своєю кров’ю відстояли нашу свободу. Виховання поваги до подвигу загиблих – пріоритетний напрям у висвітленні подій Другої світової війни.
Учні, батьки, рідні яких зараз захищають Україну теж поділилися цікавими епізодами і спогадами про своїх мужніх Героїв.
Дякуємо і низько схиляємо голови у пошані перед нашими Захисниками.







середа, 8 травня 2024 р.

Екскурсія до бібліотеки

 ДЕНЬ ЄВРОПИ В УКРАЇНІ

Усвідомлюючи європейську ідентичність Українського народу, з метою зміцнення єдності народів Європи, забезпечення миру, безпеки й стабільності на Європейському континенті, засвідчуючи відданість ідеалам та цінностям демократії, підтримуючи ініціативи молодіжних та інших громадських об’єднань. Указом Президента затверджено:

1. Установити в Україні День Європи, який відзначати щороку 9 травня спільно з державами Європейського Союзу.

День Європи в бібліотеці – це ще одна нагода більше дізнатися про багатовікову історію європейських країн, європейські цінності.

Напередодні Дня Європи працівники дитячого абонементу Ю. Дмитрук та С. Безверха провели віртуальну подорож європейськими містами 

"Європейська танцювальна платформа "

Подорожуючи по меридіанах і паралелях різних країн Європи, учні побачили все те, чим багата Європа. Але всі знають, що найбільша цінність - це народ, який цінує і береже свої традиції.
Відзначення Дня Європи в умовах війни надає нам можливість показати свою вольову силу, незламність та готовність до змін. Це також важливий момент для наших європейських партнерів, які бачать нашу відданість спільним цілям і прагнуть до нашої Перемоги.

Дякуємо за грунтовну підготовку, доступність матеріалу бібліотекарям Світлані БЕЗВЕРХІЙ та Юлії ДМИТРУК. Дякуємо за можлість відвідувати заходи нашим незламним ЗСУ.

                                                       











 

пʼятниця, 3 травня 2024 р.

Краєзнавча вікторина

ХХ науково-практична краєзнавча конференція «Історія рідного краю у контексті історії України»

26 квітня в історичному музеї відбулася ХХ науково-практична краєзнавча конференція «Історія рідного краю у контексті історії України» присвячена 70 – річчю утворення Черкаської області.

З вітальним словом до учасників заходу звернувся Олександр Шамрай , заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації, голова Кам`янської районної організації Національної спілки краєзнавців України та Валентин ЛАЗУРЕНКО, голова Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, проректор з гуманітарно-виховних питань ЧДТУ , Галина ТАРАН директор Кам’янського державного історико-культурного заповідника. Під час заходу були підведені підсумки краєзнавчої вікторини: Дипломом І ступеня нагороджена Каріна Філіпова, учениця 8 Б класу, Дипломом ІІІ ступеня колектив учнів 7 А класу ( Марченко Кіра, Січкар Дарина, Магльована Таїсія, Лога Юлія, Чапенко Анна, науковий керівник Інна МАХНО, вчитель географії та історії КЗЗСО №2). Виступи на конференцію підготували Леся Бандура, вчитель історії та права з темою :« Цей біль не мине ніколи... (світлій пам’яті Драгана Сергія Васильовича) таучениця 9 В класу ТЕТЬОРА Софія з темою : «Людмила Миколаївна Тетьора – «залізна» леді і чарівна жінка», науковий керівник Інна Махно.





Чорнобиль - учора, сьогодні, завтра...

 26 квітня День Чорнобильської трагедії

Вшановуючи 38-му річницю від дня Чонобильської катастрофи у нашому класі було зганано основну хроніку подій, переглянуто тематичну презентацію.

Діти із захопленням аналізували події, які відбулися у далекому 1986 році та спрогнозували наслідки, які можуть очікувати людство у звязку із цією трагедією сучасності.

file:///C:/Users/User/Downloads/%D0%9F%D1%80%D0%B5%D0%B7%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B0%D1%86%D1%96%D1%8F-%D0%A7%D0%90%D0%95%D0%A1.pdf