Про мене. Самоосвіта

вівторок, 23 квітня 2024 р.

Всесвітній тиждень імунізації

 👨‍⚕️ Цього тижня ми відзначаємо Всесвітній тиждень імунізації. З цього приводу хочемо нагадати вам про календар щеплень — графік, згідно з яким дітей та дорослих вакцинують від небезпечних інфекцій. Він є у кожної країни.

За всю історію вакцинації календарі щеплень багато разів змінювалися: до них додавалися нові вакцини й зникали ті, що з тих чи інших причин вже не були потрібні. Усі календарі починалися з одного щеплення — від натуральної віспи, яка забирала мільйони життів. У 1950-х роках винайшли вакцину від поліомієліту та додали її до календаря.  У 1980-х роках з усіх календарів зникли щеплення проти віспи, після викорінення цієї смертельної хвороби завдяки вакцинації. 


Українській календар профілактичних щеплень наразі передбачає вакцинацію проти 10 хвороб. Це вакцинація проти туберкульозу, гепатиту В, правця, дифтерії, кору, епідемічного паротиту (“свинка”), краснухи (рубелли), кашлюку, поліомієліту, гемофільної інфекції (Hib-інфекція). Вакцинація дітей старших п’яти років і дорослих від COVID-19 наразі не входить до Національного календаря, проте вона доступна та також безоплатна. 


Усі вакцини, які використовуються згідно з календарем щеплень, куплені коштом платників податків чи надані міжнародними партнерами. Тому їх можна зробити безоплатно у педіатра чи сімейного лікаря. 


Графік щеплень побудований таким чином, щоб із самого народження людина була максимально захищена та сформувала належну імунну відповідь.  Перші щеплення роблять ще у пологовому будинку, і продовжуються все життя, адже вікових обмежень, приміром,  для ревакцинації від дифтерії та правця або щеплень від COVID-19 не існує.


❗️Саме тому дуже важливо суворо дотримуватися графіку вакцинації та робити дитині усі щеплення в зазначений час. Якщо ваша дитина чи ви з якихось причин пропустили планове щеплення — наздоженіть його якнайшвидше! 


Важливо!


✅ Не бійтеся робити кілька щеплень одночасно — це світова практика, що дозволяє отримати захист від кількох інфекцій.  Які щеплення можна суміщати в часі — скаже лікар.


✅ Щеплення можна робити навіть при нежиті та застуді, температурі до 38,0 °C, при прорізуванні зубів, і сезонній алергії. 


✅ Хронічні та супутні захворювання, наприклад бронхіальна астма, діабет, муковісцидоз, онкологія, — це може бути пряме показання до додаткової вакцинації, негайного щеплення! Людина із такими хворобами має більший ризик тяжкого перебігу інфекцій, проти яких можна було б захиститись вакцинацією.


✅ Крім щеплень за Національним календарем, існують ще рекомендовані вакцинації, які є не менш важливими. Деякі з них можна зробити безоплатно, як-от щеплення від грипу для груп ризику, від вірусу папіломи людини для підліток у певних громадах, які закуповують їх коштом місцевого бюджету, інші — тільки власним коштом. За можливості, робіть і рекомендовані щеплення дітям та собі.

понеділок, 22 квітня 2024 р.

22 квітня Всесвітній День Землі

 22 квітня 

Всесвітній День Землі

Кожного року 22 квітня відзначається Міжнародний день Землі – свято природи, яке нагадує про важливість збереження нашої планети та її ресурсів. Цей день започаткований з метою підкреслення проблем екології, привернення уваги до потреби збереження природи, є нагадуванням про те, що планета Земля – це наш дім, і ми всі маємо обов'язок берегти її ресурси.

Історія та походження свята

Міжнародний день Землі був запропонований у 1969 році американським сенатором Гейлордом Нельсоном як реакція на серію екологічних катастроф. Перший офіційний День Землі відбувся 22 квітня 1970 року. Зараз це свято світового масштабу, що об'єднує людей у всьому світі для заохочення більшого розуміння та захисту довкілля.

Чим можна зайнятися в цей день

У Міжнародний день Землі люди з усього світу проводять різноманітні заходи, спрямовані на підвищення екологічної свідомості:

  • Прибирання територій: Організація громадських акцій із прибирання сміття у парках, лісах та на берегах водойм.
  • Висадка дерев: Запуск акцій із насаджень дерев для покращення екосистем та зменшення викидів CO2.
  • Освітні заходи: Проведення лекцій, семінарів та воркшопів на екологічну тематику для підвищення обізнаності громадськості.
  • Екологічні кампанії: Запуск інформаційних кампаній у соціальних мережах з метою популяризації сталого способу життя.

Міжнародний день Землі нагадує нам, що ми всі маємо ключову роль у збереженні навколишнього середовища. Захист природи – це не тільки обов'язок, але й інвестиція в майбутнє планети. Наші дії сьогодні визначатимуть стан Землі для наступних поколінь.

З нагоди цього дня ми підготували для вас презентацію, яку можна використати на уроці та тематичні аркуші. Наполегливо рекомендуємо використовувати будь-який графічний редактор для виконання вправ та утриматись від друку.

Збережемо планету разом! Нехай цей день стане початком більш свідомого підходу до охорони природи, де кожна ваша дія спрямована на благо нашої спільної планети.

У нашому класі було проведено перегляд тематичної презентації та проведено обговорення про важливість відзначення цього дня у сучасному житті.

https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fdrive.google.com%2Ffile%2Fd%2F1QYKRVb57YtdlC-kv4sr0ItDjublz3baJ%2Fview%3Fusp%3Ddrive_link%26fbclid%3DIwZXh0bgNhZW0CMTAAAR0P4wlC7k1CbtTshBJDGzXJYhhRC9MGxsYeE1vxwoH3zGIiMKNmsury9t0_aem_ATom_iW6azXzJuBHQchhDBoVmKi7G2xXI_cBksos52IYJm3LgUrUQ5EHKmP9Ip0q7PemiqoN1CnBIte1xwKO4B_r&h=AT20jdBe2JY_mwaxPQV9XXnxFJ9UAu7C4nqNHKlvXLK7nav6Sy6FvlDt0ZVER9H5O5Ih9H2nYa-NgvFzIepMGhZZyrTZEwKXp-elWZkv8vtaHQd2HEs2AyCwZlV7UGzBrRw5Hw



 Синя стрічка квітня

Акція "Синя стрічка квітня" проходить у багатьох країнах світу і покликана попередити насильство над дітьми та дитячі суїциди. Початок цієї традиції поклала історія, що сталася навесні 1989 року, коли мешканка Норфлок Бонні Финей дізналася про смерть свого чотирирічного онука Майкла, який загинув від жорстокого поводження в сім'ї. Те, що сталося настільки вразило її, що вона вирішила присвятити своє життя боротьбі з насильством над дітьми. Символом боротьби з жорстоким поводженням стала синя стрічка.
У 7-А класі Кам'янського закладу загальної середньої освіти #2 з поглибленим вивченням окремих предметів відбулося тематичне заняття"Синя стрічка" за ініціативи працівників Публічної бібліотеки С.Безверхої та Ю.Дмитрук. Здобувачі отримали нові знання, складали асоціативний кущ, відповідали на тестові завдання у групах.
Дякуємо нашим ЗСУ за можливість навчатись, зустрічатись із цікавими людьми.
Дякуємо за змістовну тематичну зустріч нашим мудрим бібліотекарям.







День Здоров'я

 7 квітня 

День здоров'я

7 квітня щорічно відзначають Всесвітній день здоров'я, починаючи з 1950 року, саме тоді було засновано Всесвітню організацію охорони здоров'я в рамках ООН (ВООЗ). Мета святкування — підкреслити важливість здоров'я кожної людини і людства в цілому. У наш час здоров'я — це не відсутність хвороб, а фізична, психологічна, соціальна гармонія людини, її доброзичливе ставлення як до інших людей, так і до навколишнього середовища. Геніальний лікар і філософ Давнього світу Гіппократ стверджував, що яка діяльність людини, такою вона і є, такі і її хвороби. Висновок такий: необхідність вести здоровий спосіб життя була актуальною як в стародавньому світі, так і сьогодні, тому що він (здоровий образ) — є однією з найвагоміших умов та чинників формування, збереження і зміцнення здоров'я навіть у складних екологічних, соціально-економічних, а тим паче у воєнних умовах, забезпечує високу працездатність, добре самопочуття, ефективну адаптацію до змін довкілля.

Учні нашого класу приєдналися до загальношкільної руханки для підтримання здорового духу тіла, бадьорості. Дякуємо за добрі традиції, які започатковані у закладі.