Про мене. Самоосвіта

середа, 26 квітня 2023 р.

 Зустріч з Пилипом Юриком, 20.04.2023 р.

В історичному музеї Кам’янського заповідника відбувся творчий вечір поета і прозаїка, гумориста, журналіста, перекладача, уродженця с.Баландине Поляна-Пилипа Юрика. Зараз митець проживає у Запоріжжі, але з радістю за нагоди відвідує свою малу батьківщину. Працівники заповідника, де постійно організовуються різні митецькі заходи, давно запрошували письменника на творчу зустріч з кам’янчанами. І ось нарешті така нагода випала. Наш клас відвідав цей  захід, який залишиться у пам'яті назавжди.




 26 квітня вшанування постраждалих на Чорнобилькій АЕС

Сьогодні в Україні відзначають 37-му річницю аварії на Чорнобильській АЕС, яка стала однією з найстрашніших катастроф за всю історію ядерної енергетики.

Вночі 26 квітня о 1:23 на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався потужний вибух. Першими жертвами аварії стали 2 працівника станції, а остаточну кількість загиблих навряд чи коли-небудь буде названо.

Після 37 років з дня аварії на АЕС у Чорнобилі її причини залишаються лише теоріями.

Чорнобильська катастрофа в цифрах і датах

1977 року запустили перший блок Чорнобильської АЕС.

2 роки пропрацював четвертий енергоблок ЧАЕС – на повну потужність його запустили 1984 року. Це був “наймолодший” і найсучасніший реактор.

2 дні світ нічого не знав про вибух.

30 співробітників АЕС загинули внаслідок вибуху або гострої променевої хвороби протягом кількох місяців з моменту аварії.

500 тисяч людей померли від радіації, за оцінками незалежних експертів.

8,5 мільйонів жителів України, Білорусі, Росії в найближчі дні після аварії отримали значні дози опромінення.

90 784 особи було евакуйовано з 81-го населеного пункту України до кінця літа 1986 року.

Понад 600 тисяч осіб стали ліквідаторами аварії – боролися з вогнем і розчищали завали.

2293 українських міст і селищ із населенням приблизно 2,6 мільйона людей забруднено радіоактивними нуклідами.

200 тисяч квадратних кілометрів – на таку територію поширилася дія радіації. Із них 52 тисячі квадратних кілометрів – сільськогосподарські землі.

10 днів – з 26 квітня до 6 травня – тривав викид активності із пошкодженого реактора на рівні десятків мільйонів кюрі на добу, після чого знизився у тисячі разів. Фахівці називають цей період активною стадією аварії.

11 тонн ядерного палива було викинуто в атмосферу внаслідок аварії на 4-му енергоблоці Чорнобильської АЕС.

400 видів тварин, птахів і риб, 1200 видів флори продовжують існувати в “зоні відчуження”, де через істотне та катастрофічне забруднення повітря, ґрунтів і вод заборонено проживати людям.

26 квітня-жовтень 1986 року Чорнобильська АЕС не працювала. У жовтні 1986-го 1-й і 2-й енергоблоки було знову введено в експлуатацію; у грудні 1987 року відновив роботу 3-й. 4-й енергоблок не запрацював.

1991 рік – на 2-му енергоблоці сталася пожежа, внаслідок якої була заблокована робота цього реактора.

Грудень 1995 року – підписання меморандуму між Україною та країнами “Великої сімки” і Комісією Європейського Союзу, відповідно до якого почалася підготовка програми повного закриття станції.

15 грудня 2000 року – Чорнобильську атомну електростанцію зупинено повністю.

Вересень 2010-го – закладка фундаменту під новий саркофаг над зруйнованим 4-м енергоблоком, у квітні 2012-го стартувало будівництво арки, що мала накрити “Укриття”, у жовтні 2011 року на майданчику комплексу “Вектор” почалося будівництво Централізованого сховища відпрацьованих джерел іонізуючого випромінювання.

29 листопада 2016 року  завершили насування арки над 4-м енергоблоком.

У нашому класі відбулася виховна бесіда до теми "Чорнобиль- вічний біль і небезпека"




 


20 квітня, було проведено вишкіл для виховників та ройових Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») 

«Гартуємо дух разом!». 

До заходу долучилися близько 60 виховників з  ройовими роїв середньої та старшої вікових груп гри «Джура» закладів освіти Черкащини. Кам'янську ОТГ представляли учні нашого закладу Коломієць Олег (10Б), Січкар Олександр (9Б), Кравченко Святослав (6А)  з керівником команди, вчителем Захисту України Вороновим Павлом Сергійовичем. Учасникам вишколу було проведено гутірку з надання домедичної допомоги від представників громадської організації Поклик Яру, Теренові ігри з виховниками та ройовими роїв, також виховників ознайомили з історією своєї організації, сферами та напрямками роботи, а також запросили до майбутньої співпраці. Спільно з Юлією Мавренковою та Мариною Лазаренко виховникам вдалося відпрацювати елементи впоряду. Учасники вишколу отримали море позитивних емоцій і вражень, та повернулись до своїх громад ділитися досвідом зі своїми джурами! Тримаємо стрій! Віримо та наближаємо нашу Перемогу💙💛





четвер, 20 квітня 2023 р.

20 квітня
ДЕНЬ ДОВКІЛЛЯ

День навколишнього середовища відзначається в Україні щорічно у третю суботу квітня з 1998 року.
Головна мета свята – підвищення рівня свідомості українців в питаннях, що стосуються збереження безпеки навколишнього середовища.
Долучитися до дня довкілля просто, іноді достатньо і невеликого кроку, що матиме великий вплив на стан довкілля. Приділяти увагу санітарному стану слід не тільки навесні, а впродовж всього року.
Чистота нашої землі – у наших руках! Зберегти красу природи, сприяти її оновленню – завдання кожної людини.
Учні 6-А класу долучились до відзначення цього дня.
Було проведено виховний захід на тему
" Майбутнє довкілля у наших руках"




У ході зустрічі діти виконували завдання на кмітливість, виробили правила поведінки у довкіллі.

https://www.facebook.com/groups/kamianka.school2/permalink/1234981334058141/

https://www.facebook.com/groups/kamianka.school2/permalink/1234885110734430/

 https://www.facebook.com/groups/kamianka.school2/permalink/1235003787389229/

https://www.facebook.com/groups/kamianka.school2/permalink/1234883800734561/

четвер, 13 квітня 2023 р.

 

ШАНОВНІ БАТЬКИ,  КОЛЕГИ,  ДОРОГІ ДІТИ, ВСІ, ВСІ, ХТО Є ГОСТЕМ НАШОЇ СТОРІНКИ,  ПРИЙМІТЬ ЩИРІ ВІТАННЯ ІЗ ВОСКРЕСІННЯМ ХРИСТОВИМ!

Христос Воскрес! У це світле свято бажаю вам всього доброго та доброго, благополуччя вам та вашій родині. Весною природа оновлюється, нехай оновиться і ваше життя, а почуття світлої радості не залишає душу ще довгі роки. Бажаю вам гармонії, кохання та сімейного затишку.




 

Український День навколишнього середовища (День довкілля)


Після недавніх досліджень з’ясувалося, що найчистіше повітря в світі «живе» на острові Тасманія, який знаходиться поруч з континентом Австралія. На початку цього тисячоліття Всесвітня організація охорони здоров’я опублікувала звіт про забруднення навколишнього середовища. Результати дуже сумні. Наприклад, в Каїрі, повітря дуже сильно забруднене. Дихати «під відкритим небом» там цілий день, для організму, все одно що викурити пачку цигарок.
Середньостатистичний автомобіль виробляє більше 0,5 кілограм відходів у вигляді газу менше, ніж через кожні 35 кілометрів шляху. Всього чотирьох літрів машинного мастила досить, щоб було отруєно понад 4 мільйона літрів чистої питної води. Виробництво металу є джерелом 6% всієї емісії вуглекислого газу в атмосферу нашої планети.
На пересилку спаму щорічно витрачається 33 мільярда кВт/год електроенергії, що супроводжується викидом в атмосферу близько 17 мільйонів тонн вуглекислого газу (як три мільйони автомобілів). Такої кількості електроенергії достатньо для електропостачання 2,4 мільйона будинків.
День навколишнього середовища відзначається в Україні щорічно у третю суботу квітня з 1998 року згідно з Указом Президента України «Про День довкілля» № 855/98.
Цього дня громадські організації проводять заходи, спрямовані на поліпшення стану навколишнього середовища, очищення водних джерел, озеленення, збереження заповідних об’єктів, поширення екологічних знань.
Спочатку свято було задумано для того, щоб відзначити Стокгольмську конференцію з довкілля, яка стала однією з найважливіших в історії екологічного руху.
Цього дня була заснована UNEP (United Nations Environment Network) - Екологічна програма ООН, яка зараз є основним організатором та ідеологом Дня довкілля.
В 2023 році Український День навколишнього середовища (День довкілля) припадає на 15 квітня.


пʼятниця, 7 квітня 2023 р.

КВЕСТ " Здоровим бути круто"


КВЕСТ "ЗДОРОВИМ БУТИ КРУТО"

 У Всесвітній день здоров'я  у нашому закладі було організовано та проведено квест для учнів 6-х класів "Здоровим бути круто".

Наш клас взяв активну участь у цьому заході. Учасники отримали цілий ряд позитивних емоцій, заряд енергії та приємні враження. змагання проходили по п'яти станціях, вході яких учасники демонстрували: спритність, знання, спортивну витривалість та силу. 























7 квітня ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЗДОРОВ'Я

7 квітня 

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЗДОРОВ'Я

7 квітня весь світ святкує Всесвітній день здоров'я, який було започатковано на честь створення, а точніше – прийняття статуту Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) у 1948 році.

 «Доброго здоров’я!» – так вітаються наші співвітчизники, а коли прощаються кажуть «Бувайте здорові!» , тобто бажають здоров’я і практично ніколи не замислюються скільки сенсу закладено у цих словах.

Ми розуміємо на скільки важливе здоров'я на сьогодні і тому, займаємося над розвитком своєї фізичної сили і витривалості, щоб бути здоровими.













середа, 5 квітня 2023 р.

 4 квітня 

Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги в діяльності щодо розмінування

На уроці основ здоров'я ми обговорили питання, які необхідні для практичних дій у разі надзвичайної ситуації.