Зустріч з Пилипом Юриком, 20.04.2023 р.
середа, 26 квітня 2023 р.
26 квітня вшанування постраждалих на Чорнобилькій АЕС
Сьогодні в Україні відзначають 37-му річницю аварії на Чорнобильській АЕС, яка стала однією з найстрашніших катастроф за всю історію ядерної енергетики.
Вночі 26 квітня о 1:23 на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався потужний вибух. Першими жертвами аварії стали 2 працівника станції, а остаточну кількість загиблих навряд чи коли-небудь буде названо.
Після 37 років з дня аварії на АЕС у Чорнобилі її причини залишаються лише теоріями.
Чорнобильська катастрофа в цифрах і датах
1977 року запустили перший блок Чорнобильської АЕС.
2 роки пропрацював четвертий енергоблок ЧАЕС – на повну потужність його запустили 1984 року. Це був “наймолодший” і найсучасніший реактор.
2 дні світ нічого не знав про вибух.
30 співробітників АЕС загинули внаслідок вибуху або гострої променевої хвороби протягом кількох місяців з моменту аварії.
500 тисяч людей померли від радіації, за оцінками незалежних експертів.
8,5 мільйонів жителів України, Білорусі, Росії в найближчі дні після аварії отримали значні дози опромінення.
90 784 особи було евакуйовано з 81-го населеного пункту України до кінця літа 1986 року.
Понад 600 тисяч осіб стали ліквідаторами аварії – боролися з вогнем і розчищали завали.
2293 українських міст і селищ із населенням приблизно 2,6 мільйона людей забруднено радіоактивними нуклідами.
200 тисяч квадратних кілометрів – на таку територію поширилася дія радіації. Із них 52 тисячі квадратних кілометрів – сільськогосподарські землі.
10 днів – з 26 квітня до 6 травня – тривав викид активності із пошкодженого реактора на рівні десятків мільйонів кюрі на добу, після чого знизився у тисячі разів. Фахівці називають цей період активною стадією аварії.
11 тонн ядерного палива було викинуто в атмосферу внаслідок аварії на 4-му енергоблоці Чорнобильської АЕС.
400 видів тварин, птахів і риб, 1200 видів флори продовжують існувати в “зоні відчуження”, де через істотне та катастрофічне забруднення повітря, ґрунтів і вод заборонено проживати людям.
26 квітня-жовтень 1986 року Чорнобильська АЕС не працювала. У жовтні 1986-го 1-й і 2-й енергоблоки було знову введено в експлуатацію; у грудні 1987 року відновив роботу 3-й. 4-й енергоблок не запрацював.
1991 рік – на 2-му енергоблоці сталася пожежа, внаслідок якої була заблокована робота цього реактора.
Грудень 1995 року – підписання меморандуму між Україною та країнами “Великої сімки” і Комісією Європейського Союзу, відповідно до якого почалася підготовка програми повного закриття станції.
15 грудня 2000 року – Чорнобильську атомну електростанцію зупинено повністю.
Вересень 2010-го – закладка фундаменту під новий саркофаг над зруйнованим 4-м енергоблоком, у квітні 2012-го стартувало будівництво арки, що мала накрити “Укриття”, у жовтні 2011 року на майданчику комплексу “Вектор” почалося будівництво Централізованого сховища відпрацьованих джерел іонізуючого випромінювання.
29 листопада 2016 року завершили насування арки над 4-м енергоблоком.
У нашому класі відбулася виховна бесіда до теми "Чорнобиль- вічний біль і небезпека"
20 квітня, було проведено вишкіл для виховників та ройових Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)
«Гартуємо дух разом!».
До заходу долучилися близько 60 виховників з ройовими роїв середньої та старшої вікових груп гри «Джура» закладів освіти Черкащини. Кам'янську ОТГ представляли учні нашого закладу Коломієць Олег (10Б), Січкар Олександр (9Б), Кравченко Святослав (6А) з керівником команди, вчителем Захисту України Вороновим Павлом Сергійовичем. Учасникам вишколу було проведено гутірку з надання домедичної допомоги від представників громадської організації Поклик Яру, Теренові ігри з виховниками та ройовими роїв, також виховників ознайомили з історією своєї організації, сферами та напрямками роботи, а також запросили до майбутньої співпраці. Спільно з Юлією Мавренковою та Мариною Лазаренко виховникам вдалося відпрацювати елементи впоряду. Учасники вишколу отримали море позитивних емоцій і вражень, та повернулись до своїх громад ділитися досвідом зі своїми джурами! Тримаємо стрій! Віримо та наближаємо нашу Перемогу💙💛
четвер, 20 квітня 2023 р.
https://www.facebook.com/groups/kamianka.school2/permalink/1234981334058141/
https://www.facebook.com/groups/kamianka.school2/permalink/1234885110734430/
https://www.facebook.com/groups/kamianka.school2/permalink/1235003787389229/
https://www.facebook.com/groups/kamianka.school2/permalink/1234883800734561/
четвер, 13 квітня 2023 р.
ШАНОВНІ БАТЬКИ, КОЛЕГИ, ДОРОГІ ДІТИ, ВСІ, ВСІ, ХТО Є ГОСТЕМ НАШОЇ СТОРІНКИ, ПРИЙМІТЬ ЩИРІ ВІТАННЯ ІЗ ВОСКРЕСІННЯМ ХРИСТОВИМ!
Христос Воскрес! У це світле свято бажаю вам всього доброго та доброго, благополуччя вам та вашій родині. Весною природа оновлюється, нехай оновиться і ваше життя, а почуття світлої радості не залишає душу ще довгі роки. Бажаю вам гармонії, кохання та сімейного затишку.
Український День навколишнього середовища (День довкілля)
пʼятниця, 7 квітня 2023 р.
КВЕСТ " Здоровим бути круто"
У Всесвітній день здоров'я у нашому закладі було організовано та проведено квест для учнів 6-х класів "Здоровим бути круто".
Наш клас взяв активну участь у цьому заході. Учасники отримали цілий ряд позитивних емоцій, заряд енергії та приємні враження. змагання проходили по п'яти станціях, вході яких учасники демонстрували: спритність, знання, спортивну витривалість та силу.
7 квітня ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЗДОРОВ'Я
7 квітня
ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЗДОРОВ'Я
7 квітня весь світ святкує Всесвітній день здоров'я, який було започатковано на честь створення, а точніше – прийняття статуту Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) у 1948 році.
«Доброго здоров’я!» – так вітаються наші співвітчизники, а коли прощаються кажуть «Бувайте здорові!» , тобто бажають здоров’я і практично ніколи не замислюються скільки сенсу закладено у цих словах.
Ми розуміємо на скільки важливе здоров'я на сьогодні і тому, займаємося над розвитком своєї фізичної сили і витривалості, щоб бути здоровими.