Про мене. Самоосвіта

пʼятниця, 28 жовтня 2016 р.

9 листопада

День української писемності та мови

Це свято було встановлено Указом
президента України від 6-го листопаду 1997-

го № 1241/97 і відзначається щороку на

 честь українського літописця Нестора - 

послідовника творців слов’янської 

писемності Кирила та Мефодія. Дослідники 

вважають, що саме з преподобного Нестора-

літописця і починається писемна українська 

мова.

6 листопада

Міжнародний день запобігання експлуатації навколишнього середовища під час війни та збройних конфліктів

5 листопада 2001 року Генеральна Асамблея оголосила 6 листопада кожного року Міжнародним днем запобігання експлуатації навколишнього середовища під час війни та збройних конфліктів. Приймаючи це рішення, вона враховувала, що шкода, заподіяна навколишньому середовищу під час збройних конфліктів, призводить до погіршення стану екосистем та природних ресурсів на тривалий період після припинення конфліктів і часто торкається не тільки однієї держави і не тільки нинішнього покоління.

Війна, якими б не були її причини, приносить невимовні жахи для цивільного населення і може протягом лічених хвилин знищити те, що іноді було створено цілими поколіннями. Крім людських страждань, що завдає війна, вона також веде до руйнування навколишнього середовища.

5 листопада

Всесвітній день поширення інформації про проблему цунамі

Цунамі призводять до численних людських жертв, завдають величезної шкоди і є спільною проблемою для багатьох країн, про що свідчать, зокрема, події, що відбулися в 1960 році в Чилі, в 1976 році на Філіппінах, в 1998 році в Папуа - Новій Гвінеї, в 1999 році в Туреччині, в 2001 році в Перу, в 2004 році в прибережних державах Індійського океану, в 2009 році біля узбережжя Самоа і Тонга і в 2011 році на сході Японії.
Визнаючи важливість забезпечення готовності до таких випадків і оперативного поширення інформації за допомогою систем раннього попередження, використання традиційних знань і здійснення принципу «зробити краще, ніж було» на етапах відновлення, реабілітації та реконструкції з метою захисту життя людей і запобігання шкоди від цунамі, про що йдеться в Сендайської рамковій програмі по зниженню ризику лих на 2015-2030 роки, Генеральна Асамблея ООН на 81-му пленарному засіданні, яке відбулося 22 грудня 2015 року, постановила оголосити 5 листопада Всесвітнім днем поширення інформації про проблему цунамі (резолюція A/RES/70/203).
Пропонується всім державам-членам, організаціям системи Організації Об’єднаних Націй, інших міжнародних і регіональних організацій, а також громадянського суспільства, в тому числі неурядовим організаціям і приватним особам, належним чином і відповідно до національних пріоритетів проводити Всесвітній день поширення інформації про проблему цунамі в цілях підвищення обізнаності громадськості про небезпеку цунамі.

1 листопада

День народження Європейського союзу 

(Дата заснування ЄС)

Європейський союз - напевно найбільш природне сучасне економіко-геополітичне об’єднання на сьогоднішній день, яке представлене більш ніж пів мільярдом її жителів і наближаючийся до чверті в світовому валовому внутрішньому продукті частини економіки. Утворився на основі підписаного 7-го лютого 1992-го року Маастрихтського договору, який набув чинності 1-го листопада 1993- го року. Цьому передувала величезна робота, що почалася ще з 1951-го року, коли в Парижі було підписано договір про створення Європейського об’єднання вугілля і сталі. Європейський союз - це унікальне утворення націлене насамперед на ефективну регіональну інтеграцію. Загальні стандарти і основні цінності, якість і повага до прав людини, єдина, монолітна, але гнучка політика, питання колективної безпеки, роблять єврозону найбільш надійним партнером як для найближчих сусідів, так і для всіх інших країн світу.

Станом на 2014-й рік Європейський союз представлений 28-ма державами, серед яких: Австрія, Бельгія, Болгарія, Великобританія, Угорщина, Німеччина, Греція, Данія, Ірландія, Іспанія, Італія, Кіпр, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швеція та Естонія.
В цей День ми приєднуємося до привітань і поздоровлень на адресу всіх представників ЄС, бажаємо їм стійкості, зростання суспільного, економічного і політичного добробуту, яскравих перемог і мирного неба! З днем народження Європейського союзу!

31 жовтня  
 Міжнародний день Чорного моря
  Свято, яке заснували представники Болгарії, України, Туреччини, Румунії та Грузії, щоб захистити води Чорного моря від забруднення. Ці країни в 1996 році розробили стратегічний план щодо реабілітації Чорного моря, суть якого полягала у проведенні різноманітних досліджень морського середовища моря та визначення основних заходів для його покращення.
За останні кілька десятиліть стан Чорного моря сильно

погіршився в плані екології. Цьому сприяють різноманітні чинники. Сильно впливають на розвиток морського життя постійні промислові викиди, які здійснюються багатьма з країн, які знаходяться до акваторії моря.
Це свято було засноване для того, щоб звернути увагу людей на необхідність дбайливого ставлення до природи. Тільки це зможе зберегти чистоту та красу моря для наступних поколінь. Береги Чорного моря давно є улюбленим місцем відпочинку людей з різних країн та континентів.
За офіційними даними, максимальна глибина Чорного моря досягає 2,21 кілометра. Його протяжність — понад 1150 кілометрів.
Пам’ятка на осінні канікули.
ПАМ'ЯТКА ДЛЯ УЧНІВ ТА БАТЬКІВ
 НА ПЕРІОД ОСІННІХ КАНІКУЛ

До уваги батьків та учнів!
Осінні канікули цього року триватимуть два тижні:
Із   29 жовтня по 13 листопада.
З метою попередження нещасних випадків, травматизму та недопущення створення кримінальних ситуацій, Дирекція та класний керівник просять Вас ознайомитись із правилами безпечної поведінки під час осінніх канікул, з обов'язковим їх дотриманням:
Будьте обережні та дотримуйтесь усіх правил безпеки при:
•        користуванні газовими та електричними приладами;
•        не допускайте ігор з вогнем Вашою дитиною, не дозволяйте самостійно розводити багаття,  палити листя, бур'ян;
•        не допускайте ігор на будівельних майданчиках та біля них;
•        пам'ятайте: дорога - не місце для ігор та безпечної поведінки.
Щоб уникнути електротравм, категорично забороняється: наближатися до обірваних проводів ближче 8 м.; залазити на опори ліній електропередач; відчиняти двері та проникати в трансформаторні підстанції. Обов'язково наголошуйте доньці чи синові (при відсутності дорослих вдома) про те, що не можна відкривати двері незнайомим особам.
Будьте особливо обережні біля водоймищ.
Пам'ятайте: з водою не жартують! Не можна ходити по льоду якщо товщина льоду становить менше 15 см. Обов'язково наголошуйте дітям про небезпеку, яка чатує на них:
•        у громадському транспорті;
•        при поводженні з собаками та іншими тваринами (свійськими та дикими).
  Перед кожною зустріччю дитини з вулицею не забувайте ще раз нагадати Правила дорожнього руху (особливо це стосується користування велосипедом, мопедами, роликами). Не дозволяйте доньці чи синові бути на вулиці без нагляду дорослих у вечірній та нічний час. Слідкуйте за гігієнічними вимогами щодо харчування дитини (особливо це стосується вживання грибів). 
Пам'ятайте про проблеми, які стоять перед сучасною молоддю: куріння, пияцтво, наркоманія (у зв'язку зі становленням характеру Вашої дитини, прийміть до уваги те, що ніхто з підлітків не застрахований від них). Особливо зверніть увагу на друзів дитини.
Наголошуйте про те, щоб діти нічого чужого не брали та своєю поведінкою не створювали криміногенної ситуації (бійки, крадіжки, брутальна поведінка).
Зверніть увагу на небезпеку поширення застудних захворювань та грипу в осінній період.

Будемо щиро раді зустрічі з Вашою дитиною після канікул, яка при доброму здоров'ї, не маючи ніяких проблем знову сяде за шкільну парту.
Початок навчання 14 листопада 
28 жовтня 
Саша Заболотній 
 святкує 13 День народження 
всі ми щиро вітаємо іменинника


Бажаємо сотню вірних друзів,
Бажаємо сотню веселих витівок,
Бажаємо сотню радісних років,
Бажаємо сотню нових перемог,
Бажаємо сотню тисяч у кишеню,
Бажаємо сотню нових машин,
Бажаємо сотню покірних вершин!
Бажаємо з посмішкою прочитати привітання,
Нехай збудеться це кумедне побажання!

понеділок, 24 жовтня 2016 р.

24 жовтня - 
Міжнародний день Організації Об'єднаних Націй

Сьогодні ми провели годину інформаційних знань, на якій обговорили питання про міжнародну організацію ООН, її вплив на Україну і світову спільноту.

 Пошуками мирного і справедливого співіснування народів і держав світу віддавна переймалися найкращі уми людства. Досвід історії переконливо свідчить, що найбільш ефективним, надійним засобом підтримки міжнародного миру і національної безпеки є система колективної безпеки. Стабільний розвиток усіх націй може бути досягнутий лише спільними зусиллями всіх держав, шляхом утвердження принципів рівноправного партнерства і взаємної поваги.
51 країна світу зголосилася утворити своєрідний Всесвітній парламент - Організацію Об'єднаних Націй (ООН). Це стало подією епохального значення, що знаменувала початок нової ери в прогресивному розвитку міжнародного права.
      Ініціаторами її заснування виступили великі держави США, Велика Британія та СРСР, які були переконані, що "забезпечення міцного та справедливого миру може бути досягнуто лише новою організацією міжнародних відносин, заснованою на об'єднанні демократичних країн у надійний союз"..

      Генеральна Асамблея - єдиний орган, в якому представлені всі держави-члени. Кожна з них займає рівноправне становище незалежно від її величі, могутності й значення.
      Штаб-квартира ООН розташована у Нью-Йорку. В Женеві знаходиться Європейське відділення Секретаріату ООН.
      Україна - одна з країн-засновників ООН - брала участь у розробці Статуту цієї організації, формуванні її структури, органів та установ. Однак, самостійною її роль упродовж усіх років назвати не можна. Історія співробітництва України в ООН виразно поділяється на два періоди: до і після проголошення незалежності.
      Нині діяльність України в Організації Об'єднаних Націй спрямована насамперед на реалізацію цілей, окреслених 191 країною-членом ООН на Самміті тисячоліття (вересень 2000 р., зокрема викорінення у світі злиднів та голоду, боротьбу з ВІЛ/СНІДом, забезпечення сталого розвитку довкілля тощо. Активна і виважена позиція у багатьох питаннях діяльності ООН принесла Україні заслужене визнання з-поміж держав-членів цієї організації. Про що свідчить обрання України Головою 52-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН, а також головування в Раді Безпеки ООН у березні 2001 року. За цей час Україна стала надійним партнером ООН у здійсненні миротворчих операцій. Починаючи з липня 1992 року, Україна виступає контрибутом миротворчих контингентів і миротворчого персоналу до місій і сил ООН, ОБСЄ та спільних багатонаціональних миротворчих підрозділів. Вона є першою за цими показниками серед європейських держав.
      У 2003 р. та на початку 2004 р. отримано запрошення до участі українських миротворців у складі місій ООН у Грузії, Ліберії, Кот-д'Івуарі, Бурунді, місії ЄС у Македонії та ін.
      Сьогодні понад 3300 військовослужбовців та працівників органів внутрішніх справ представляють Україну в 14 міжнародних миротворчих операціях, зокрема місіях ООН у Грузії, Ефіопії та Еритреї, Сьєра-Леоне, Демократичній Республіці Конго, Косово, Ліберії, Лівані, Тимор-Лешті, місії ОБСЄ в Грузії, місіях ЄС в Боснії і Герцеговині та Македонії, спільних миротворчих силах у Придністровському регіоні Республіки Молдова, Міжнародних силах з підтримання миру в Косово (КФОР) та коаліційних об'єднаннях оперативних сил в Іраку.
      Упродовж останніх п'ятнадцяти років Організація Об'єднаних Націй відчуває на собі вплив бурхливих змін нової епохи, домагаючись добрих результатів у багатьох випадках і зазнаючи невдач в інших. Нині - нелегкі часи в історії ООН. Міжнародна організація фактично опинилася перед викликами одразу кількох криз: з одного боку не всі визнають її право буї й верховним арбітром, з іншого - втрачається роль ООН як місця інтенсивних міжнародних переговорів.
      ООН у XXI ст. ще належить знайти свою нішу між регіональними організаціями та неформальними об'єднаннями. Мають бути сформульовані нові функції ООН, яка, ймовірно, концентруватиметься на проблемах міжцивілізаційного діалогу в різних сферах.
      Символом створення нового світового порядку буде закінчення реформи структури Ради Безпеки ООН. Обговорюється кілька варіантів. Відповідно до однієї моделі передбачається розширити кількість постійних членів до 10 країн, але без права вето, та лишити 16 місць непостійним членам РБ ООН. Інша модель пропонує лишити право вето за нинішніми п'ятьма постійними членами, ще шість країн обирати до РБ кожні 4-5 років та лишити вільними 16 місць непостійних членів. Найбільш суперечливою щодо класичних норм міжнародного права залишається можливість під прапором ООН втручатись у внутрішні справи суверенних держав, які не забезпечують своїм громадянам мінімальних норм міжнародних соціально-політичних прав. Плодами глобалізації мають користуватися всі, або ж ними не зможе користуватися ніхто.
      Друга світова війна тривала шість років і затягла у свою безодню 61 державу з населенням понад 1 млрд. 700 тис. чоловік, тобто третину всього людства.50 млн. полеглих - це та страшна ціна, що її заплатили люди за мир, Творці ООН, лідери "великої трійки", дипломати, плекаючи створення міжнародної організації безпеки, вірили у можливість збереження миру у всьому світі, якщо не навічно, то хоча б на років п'ятдесят. Нинішньому поколінню залишається більше: вірити і все робити для того, щоб народи земної кулі, об'єднані в Організації Об'єднаних Націй, не опинилися на межі самознищення в озброєному термоядерними бомбами і ракетами світі.
      У контексті сучасного міжнародного становища незалежної України вдосконалення механізму ООН щодо відвернення конфліктів та їх врегулювання набуває першорядного значення як важливий міжнародний чинник гаранта нашої національної безпеки.




 


 



четвер, 20 жовтня 2016 р.





21 жовтня

 Міжнародний День шкільних бібліотек 

Надсилаємо щирі вітання нашим 

чарівним бібліотекарам, 

кваліфікованим 

працівникам, 

порадницям, 

гарним жінкам

Максименко А. Б.  та Шкворець Т. О.


Бібліотека… Серце завмира,
Коли пірнаю в тишу таємничу,
Святилище пізнання і добра,
Що в майбуття через минуле кличе.

І осягнути незбагненну суть
Світобудови прагну заповзято,
Коли мені з полиці дістають
Важкі томи Плутарха і Сократа.



Немов надійний лоцман в морі книг,
Бібліотекар взяв штурвал у руки.
Розкуто мчить моїх фантазій бриг
Крізь холоди занепаду й розлуки.

І поки є ти, сховище книжок,
І поки ти людей рятуєш свято,
Мене не знищить соціальний шок,
Як час не вбив Плутарха і Сократа.

До дива знань і мрій, о друзі, йдіть!
Високий дух летітиме далеко…
Аби сказати: «Зупинися, мить!»
Кажу лише: «Живи, бібліотеко!»



Сьогодні наш клас 
взяв участь у загальношкільному 
трудовому десанті. 

Операція "Опале листя"


 

Спортивні змагання

Наш клас став активним учасником спортивного заходу для учнів 8- 9 -х класів, який присвячений 
до Дня Захисника Вітчизни.
Команда мала назву "Моноліт", естетично оформлену емблему, командний одяг. Наш командир Сергій Бабенко був найкращим. Вся команда вперто боролася в усіх запропонованих конкурсах виборола ІІІ місце
ВІТАЄМО УЧАСНИКІВ ЗМАГАНЬ І БАЖАЄМО подальших   успіхів.  
наша команда "Моноліт" 



шикування

спортивні випробування 

стройові вправи

середа, 19 жовтня 2016 р.

20 жовтня - 
Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози
 Кожні 30 хвилин у країні виявляють новий випадок раку молочної залози, і кожну годину від нього помирає одна жінка. В цілому щорічно ця страшна хвороба забирає життя майже 
7, 5 тис. жінок по всій України, 19 жовтня 2007 58 Указом Президента України від 17 січня 2005 року № 42/2005 введено щорічне проведення 20 жовтня Всеукраїнського дня боротьби із захворюванням на рак молочної залози.
 Захворіти на рак молочної залози може будь-яка жінка, проте у одних ризик захворювання високий, а у інших – низький. Мають такий ризик і чоловіки, проте понад 99% усіх пацієнтів із раком молочної залози – жінки. 
 Як і у всьому світі, захворюваність на рак молочної залози в Україні росте – в середньому на 1-2% за рік – і на теперішній час у структурі онкопатологій жінок рак грудної залози займає одне з перших місць. 
 В цілому щорічно це грізне захворювання забирає життя майже 7, 5 тис. жінок по всій Україні. На жаль, пізнє виявлення захворювання є однією з головних причин того, що хоча в світі помітна тенденція до зниження смертності (в середньому на 1% за рік), в Україні зростання захворюваності супроводжується високим рівнем смертності. Рак молочної залози діагностується на запущених стадіях у чверті українських пацієнток, і половина з них вмирає вже впродовж першого року після виявлення хвороби. Не останню роль у пізньому зверненні до лікарів грає непоінформованість суспільства про справжній стан проблеми раку молочної залози, неконтрольований державою стихійний розквіт самореклами «народних цілителів», некомпетентних і, зазвичай, непорядних людей, а не лікарів-професіоналів. Через неправильне лікування хворі вртачають час, а хвороба погресує. Необхідно відзначити, що тривалість нормального життя хворих на рак молочної залози після встановлення діагнозу на початкових стадіях хвороби (так звана нульова, перша і максимум друга – а всіх стадій існує п`ять) і правильно проведеного лікування – понад 25 років. Тобто, прогноз захворювання залежить від того, наскільки своєчасно вдалося діагностувати хворобу! Основними методами, які дозволяють своєчасно виявити це захворювання, є самообстеження молочних залоз; клінічне обстеження молочних залоз; мамографія. З метою уточнення діагнозу лікар може призначити також інші обстеження.

18 жовтня 

Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Факт його відзначення є нагадуванням про актуальність проблеми торгівлі людьми, а також необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому явищу, переслідуванні злочинців, наданні допомоги потерпілим, ведення превентивної роботи.

Серед найголовніших порушень прав людини в сучасному світі актуальним є злочин - торгівля людьми. За оцінками експертів щорічно 1-2 млн. людей стають «живим товаром». Наприкінці ХХ сторіччя з його проявами зіткнулась і Україна. Складна економічна ситуація в Україні, високий рівень безробіття, недосконалість законодавства та правова необізнаність громадян є основними умовами, що сприяють цьому явищу. Прагнучи кращої долі, люди їдуть за кордон шукати добру роботу. Спритні ділки щороку використовують сотні таких шукачів.

Наша держава – це країна, з якої, як правило, здійснюється експорт жінок на світові ринки інтимного бізнесу. Саме громадянки України зараз складають значну частину живого «товару» на відкритих і таємних ринках Європи та Азії.

Ряд експертів одностайно висловлюються про те, що торгівля людьми є однією з галузей кримінального бізнесу, що розвивається найбільш стрімкими темпами в світі. Найстрашнішим явищем є торгівля дітьми, яка здійснюється для трансплантації органів, використання для жебрацтва або примус до жебрацтва. Іншою формою використання дітей є втягнення в збройні конфлікти. Перелік функцій дівчат та хлопців досить багатий: активна участь в бойових конфліктах, робота в розвідзагонах, збір розвідінформації, перенесення вантажів, надання медичної допомоги, рабська праця, надання сексуальних послуг. Глобальний світовий ринок втягує мільйони дітей і дає багатомільйонні доларові прибутки, створюючи ситуації цілковитого порушення прав дітей на щасливе дитинство, на достойне, продуктивне та корисне життя.

На сьогодні проблема боротьби з торгівлею людьми стала надзвичайно актуальною для нашої держави. Україна, як і більшість країн Центрально-Східної Європи, вже має досить тривалий сумний досвід втрати значної кількості жінок, дівчат та дітей, вивезених з її території за кордон, де вони стають жертвами різноманітних методів та форм експлуатації, найпоширенішою з яких є примушення до заняття проституцією.

Торгівля живим товаром, яка набирає широких масштабів і дедалі жорстокіших форм охопила більшість країн світу. Торгівля людьми стала злочинним бізнесом, який посідає третє місце за рівнем прибутковості, поступаючись лише торгівлею зброєю та наркотиками. На жаль, не оминуло це лихо й Україну, яка є сьогодні і країною-донором, і країною транзиту. До рук сучасних работоргівців потрапили тисячі українських громадян: вони зазнають нещадної експлуатації і принижень, їх калічатьморально і фізично, навіть позбавляють життя.


четвер, 13 жовтня 2016 р.

Шановні батьки, діти, учителі, 

гості нашої сторінки!

Щиро вітаємо Вас із святом 

Покрови Пресвятої Богородиці!
Християнське і народне свято, відзначається церквами

 східного обряду 14 жовтня. З 1999 року свято Покрови в 

Україні відзначається як День українського козацтва.

Відзначення свята Покрови має дуже глибоку історію 

в Україні. Хоча свято було впроваджене ще з 

часів хрещення Русі, особливе шанування Покрови 

Богородиці починається з 12 століття, при князеві Андрії 

Боголюбському, який і збудував Покровську церкву на 

річці Нерль біля свого заміського замку Боголюбове. 

Перші монастирі на честь Покрови Богородиці виникли в 

Північній Русі — Звєрін Покровський в Новгороді (12 ст.) і 

Покровський в Суздалі (1364).


13 ЖОВТНЯ  
ЗА СПРИЯННЯ І ТУРБОТИ БАТЬКІВСЬКОГО  КОМІТЕТУ ТА 
ДІВЧАТОК НАШОГО КЛАСУ МИ ВІТАЛИ ХЛОПЦІВ   
ІЗ ДНЕМ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ. 
ПІДГОТУВАЛИ ДЛЯ НИХ СЛОВА ВІТАННЯ , СИМВОЛІЧНІ ПОДАРУНКИ, СОЛОДКИЙ СТІЛ. СВЯТО ВДАЛОСЯ НА СЛАВУ І ВСІ БУЛИ ЗАДОВОЛЕНІ.
щИРО ДЯКУЄМО РОДИНАМ ЛЕВЕНЦІВ ТА ЗАБОЛОТНИХ ЗА ПОСТІЙНУ ТУРБОТУ І НЕБАЙДУЖІСТЬ ДО ПІДРОСТАЮЧОГО ПОКОЛІННЯ.



вівторок, 11 жовтня 2016 р.


11 жовтня - Міжнародний день каші
Популярність каші у всьому світі призвела до того, що суспільство встановило день  її шанування.
Святкують  його щороку 11 жовтня. 
Цю страву щодня готують мільйони родин, її вживають люди різних вікових категорій, релігій 
 Свято каші вперше стали відзначати у Великобританії, а поступово ця традиція поширилась по всьому світу і щороку 11 жовтня в кафе і ресторанах різних країн подають цікаві страви з круп. У цей день влаштовуються турніри і чемпіонати з приготування каш, в яких досвідчені кашовари змагаються в кулінарній майстерності.
Користь від вживання каші без сумніву надзвичайно значна. Вона є основою здорового і раціонального харчування. Всі без винятку  види каші позитивно впливають на зовнішній вигляд і організм. Каші допомагають тілу позбутися шлаків і токсинів, підбадьорюють  зранку і забезпечують необхідними елементами на весь день.
В Україні визначили ТОП -5 - найуживаніших і популярних серед людей  5 видів каші.
І - гречана
ІІ - вівсяна
ІІІ -  рисова 
ІV - пшенична 
V - кукурудзяна

понеділок, 10 жовтня 2016 р.

13 жовтня

Міжнародний  день 

зменшення небезпеки стихійних  лих

Вперше відзначався згідно з резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 

22 грудня 1989 р. в рамках Міжнародного десятиліття щодо зменшення небезпеки стихійних лих (1990-1999).

Мета: відзначення цього дня  полягає в підвищенні рівня інформованості населення щодо заходів зниження ризику життю та здоров’ю від стихійних природних явищ.
У 1999 році Генеральна Асамблея вирішила продовжувати щорічно відзначати цю дату як Міжнародний день по зменшенню небезпеки стихійних лих у другу середу жовтня в якості одного з інструментів, що сприяють формуванню глобальної культури зменшення небезпеки стихійних лих, включаючи запобігання стихійним лихам, пом’якшення їх наслідків та забезпечення готовності до них, що підкреслювалося в резолюції № A/RES/44/236.
Міжнародна стратегія по зменшенню небезпеки стихійних лих переслідує, перш за все, мету доведення до відома широкої громадськості важливості завдання запобігання та проведення роз’яснювальної роботи серед населення та громад, які найбільш схильні до небезпеки стати жертвою стихійних, екологічних та техногенних лих, щодо доступних засобів із запобігання переростання небезпек в катастрофи.
Кількість постраждалих від землетрусів, циклонів, повеней і засух стрімко зростає. За даними ООН, близько 250 тисяч чоловік стали в 2004 році жертвами стихійних лих. Це в три рази більше аналогічного показника 2003 року і майже в 10 разів більше, ніж у 2002 році.
Крім того, за повідомленням Міжнародної Федерації Червоного Хреста, цей показник втричі перевищує середньорічний показник за період з 1994 по 2003 роки.
У середньому в результаті стихійних лих гине 184 людини в день. Через урбанізацію світу число жертв буде рости. Мільйони життів можна було б врятувати, якби держави більше робили для попередження і скорочення ризиків стихійних лих.
Згодом, за рішенням Генеральної Асамблеї від 21-го грудня 2009-го року (резолюція № A/RES/64/200), датою святкування Дня стало 13-е жовтня, а назва змінилася на «Міжнародний день зменшення небезпеки лих». 
В 2016 році Міжнародний день зменшення небезпеки лих припадає 
на 13 жовтня.